Originální posezení pro všechny

V domácnosti pulsující životem není místa určeného k posezení pro návštěvy nikdy dost. Obvykle jde o stoličky nebo taburetky vytahované ze zapomenutých zákoutí obýváku a chodby jen ve chvíli, kdy je to třeba. Nutnost zaobalenou do hávu potřebnosti ale můžete snadno změnit v originální a dominantní prvek interiéru. Stačí si trochu pohrát s designovými styly.

Eklektismus bývá v poslední době propírán ve všech svých podobách. Nejčastěji se o něm mluví v souvislosti s originálním nábytkem a jeho zařazením do běžného interiéru. Eklektismus patří mezi poměrně nové druhy designové školy. Má za úkol propojovat zdánlivě nesourodé dobové i designové prvky. Eklektický obývací pokoj tak bez námahy propojuje bytový minimalismus s doplňky z koloniálního období.

 Stolicka_z_teakoveho_dreva_[134]_1200

Experimenty s posezením

První svěží závan tohoto stylu často přichází do domácností nenápadně. Židle, křesla a stoličky se totiž v našich domácnostech často vyskytují v rozmanitých podobách v závislosti na tom, jak bylo zrovna potřeba je dokoupit. Moderní plastové křesílko se tak hrdě tyčí vedle jednoduché stoličky patřící do rodiny nábytku z masivu a opodál vystrkuje růžky ještě jednoduchá skládací židlička.

A právě to je eklektismus, podporující fantazii a osobnost svého tvůrce. Vezmeme si za příklad třeba právě nábytek z masivu. Existuje tolik příležitostí, jak ukázat krásu přírodního dřeva. Můžeme zdůraznit jeho jedinečnou strukturu, nevšední eleganci nebo neopakovatelnou hloubku designového vzoru a to všechno v mnoha různých stylech. Můžeme vsadit na prvky etno designu, kombinované s rustikálním nebo vintage stylem.

Dřevo se dobře hodí do interiéru i exteriéru a velmi dobře působí i v kombinaci s ostatními přírodními materiály. Stůl s kovovýma nohama zapadne všude tam, kde se do popředí dostávají moderní prvky, zatímco rafinovaná kombinace teple působícího dřeva a měkce vypadající kožešiny je sázkou na jistotu do každého útulného bydlení.

V e-shopu Silugo.cz najdete širokou škálu rozmanitého nábytku z masivu v originálních stylech i designech. Pořídit si můžete třeba praktický set vzájemně stohovatelných stoliček, elegantní odkládací stolek, půvabnou komodu do předsíně nebo některý z půvabných doplňků z přírodního dřeva, které vaší domácnosti dodají tu správnou atmosféru osobního vkusu a originality.