Otevřené ohniště: proč byste ho měli chtít?

Oheň máme spojený se zázemím, příjemnou atmosférou, možností připravit si jídlo a samozřejmě i teplem a bezpečím. Otevřená ohniště jsou nejen proto velmi žádaná.

 

Domácí pohoda

Ne nadarmo se zažilo úsloví „teplo domácího krbu“, které značí, že u zdroje tepla je vždy sucho a bezpečno a schází se u něj celá rodina. Už v dobách, kdy si lidstvo podmanilo oheň, byl znakem ochrany rodiny a později se lidstvo naučilo využívat ho k vytápění i úpravě jídel. Krb nebo krbová kamna jsou i dnes často součástí rodinných domů a velkých bytů. Zatopit v krbu, zaposlouchat se do praskání dřeva a na chvíli se zastavit a uklidnit je pro mnoho z nás stále fascinujícím zážitkem, pohled do plamenů dokáže zaujmout každého. V poslední době je velmi trendy také otevřené ohniště, které nám neslouží jen k vytápění interiéru, ale je oblíbenou součástí venkovních kuchyní a teras. Umožňuje totiž nejen topit, ale slouží i jako kulinářský nástroj.

 

Vařit i topit

Moderní technologie nám do kuchyní přinesly všechny možné přístroje, které nám ulehčí přípravu jídla, zkrátí dobu vaření a vše udělají za nás. Přesto nedokážou nahradit chuť jídla připraveného na otevřeném ohni, i proto tak milujeme grilování a opékání špekáčků, bez ohledu na věk. Systém Polyflame na dřevo je kombinací otevřeného ohně a vytápění domu díky francouzskému patentu dvou komor. Při topení v horní komoře se chová jako klasický krb a umožní nám také péct, grilovat, vařit a opékat. Topení ve spodní komoře nebo při kombinaci obou komor je pak využitelné pro vytápění domu. Otevřené ohniště je však také velmi často součástí venkovních kuchyní, pergol a teras, kde ho využíváme především pro přípravu jídel při posezení s rodinou nebo přáteli.

Žádná jiná krbová kamna nebo krb vám neposkytne takový zážitek a zároveň variabilitu. Můžete si sami zvolit zda necháte oheň vytápět váš dům, užijete si jedinečnou přípravu jídla nebo necháte plameny ohně vytvářet příjemnou atmosféru klidného večera.