Pohodlné parkování u vlastního domu? Garáž.

Nedostatek parkovacích míst je fenomén moderní doby. Na sídlištích se o každé místo bojuje už několik let, problém už je ale i v ulicích a u rodinných domů, kde bylo dříve místa dost. Klidné parkování vám zajistí garáž.

 

Složité parkování

Když se vám uprostřed sídliště povede zaparkovat, máte štěstí a s klidným svědomím jen vystoupíte, zamknete auto a můžete odejít. U rodinných domů většinou zastavíte, vystoupíte, otevřete garážová vrata, vrátíte se do auta, zajedete dovnitř a po vystoupení se ještě postaráte o zavření vrat. Někdy navíc musíte nejdříve zastavit celý provoz, protože vjezd do vaší garáže je přímo u silnice, a teprve pak můžete zaparkovat. Právě mnoho úkonů a složité zajíždění může často za to, že i když garáž máme, k jejímu účelu ji moc nevyužíváme a auto raději necháme stát jen tak před domem. Garáž má samozřejmě své výhody, auto je chráněné před počasím i zloději, ale každý den ztratíte mnoho času při parkování. Ušetřit čas i zbytečnou práci pomůže dálkové ovládání vrat, které na jedno stisknutí ovladače otevře vrata a vy můžete pohodlně vjet bez nutnosti vystupovat z auta.

 

Prostor před garáží

Také výběr správného typu otevírání vrat pomůže lepšímu užívání garáže. Jestliže využíváte garáž i jako další vstup do domu, zvolte posuvná garážová vrata. Zasouvají se dovnitř, podél zdi, a je tak možné je nechat otevřené třeba jen na metr pro snadný průchod osob. Na stejném principu fungují také sekční garážová vrata, která se zasouvají pod strop a umožňují tak umístění regálů a polic u zdi. Otevírání zasouváním dovnitř garáže nevyžaduje téměř žádný prostor před garáží, a tak jsou tyto typy vrat vhodné i pro místa, kde vjíždíte z garáže přímo do ulice, vjezd do kopce i všude tam, kde není možné použít klasická dvoukřídlá vrata.

Je škoda, pokud garáž nevyužíváte jen kvůli zdlouhavému parkování. Moderní garážová vrata vám dokážou zpříjemnit život a zjednodušit každodenní odjezd i návrat domů.