Zateplená půda – zbytečnost nebo nezbytnost?

Zejména majitelé starších rodinných domků často řeší problematiku zateplení střech z hlediska zvýšení izolačních vlastností domu. Zateplení půdy je poměrně velkou finanční investicí a mnozí majitelé řeší především fakt, zda se jim investice vrátí či nikoliv. A vzniká otázka, zda je zateplení pro dům zbytečné nebo nezbytné? Fakta a čísla hovoří jasně – nezbytné!

 

Až o 30% nižší výdaje na vytápění

Zateplením střechy lze výrazně snížit výdaje na vytápění interiéru, a to až o 30% ze současných nákladů. 30% současných nákladů na vytápění může být i částka přesahující 10 000 Kč ročně, což rozhodně není zanedbatelná suma. Jak to je možné?

Zateplení stropů chrání interiér, aby z něj neunikalo teplo. Teplý vzduch od topení má nižší hustotu a váhu a logicky tedy stoupá vzhůru. Když ho u stropu nic nezadrží, unikne na půdu a půdou pryč z domu. Správná tepelná izolace dokáže teplo udržet v obytných místnostech a díky tomu snižuje intenzitu vytápění.

 

Oceníte i v létě

Tepelná izolace na střechy přináší výhody nejen v zimním období, ale také v létě. V létě totiž často dochází k přehřívání rodinných domů. Zejména střechy domů se rozpalují do maximálních teplot a horko z nich sálá do všech stran, tedy i na půdu a dále do obytných místností. Izolace na půdě zabrání sálavému teplu, aby se dostalo do obytných místností, ve kterých se udržuje příjemné klima.

 

Investice, která se za pár let vrátí

Zateplení půdy je v porovnání se zateplením fasády mnohem menší investicí a není tak zatěžující pro rodinný rozpočet. Velmi důležité je vybrat kvalitní typ zateplení a technologii aplikace. Mezi nejlepší druhyna trhu v této oblasti patří foukaná minerální izolace Magmarelax. Její účinnost je vysoká, dá se aplikovat na všechny druhy půd a návratnost investice je v horizontu 5-8 let.

Detailní informace o této izolaci najdete na www.magmarelax.cz.