Pergola nebo zimní zahrada? Usnadníme vám rozhodování

Zahradní pergola se perfektně hodí pro letní posezení na zahradě, v zimě vám však neocenitelný kontakt s přírodou spolu s maximálním pohodlím zprostředkuje výhradně zimní zahrada. Pro kterou z nich se však rozhodnout, pokud vám dispozice zahrady nebo napjatý rodinný rozpočet nedovolují pořízení obojího?

Díky společnosti HOBBYTEC.CZ se už naštěstí rozhodovat vůbec nemusíte. Moderní skupina  zimních zahrad s posuvnými stěnami totiž dokáže bez problémů zastat obě funkce. Jsou moderní a variabilní. Zatímco v létě vás okouzlí svou vzdušností a hravostí, během chladných zimních měsíců vám poskytnou plnohodnotné zázemí pro všechny aktivity.

 

Jak si vybrat posuvnou zimní zahradu?

Jako první si důkladně rozmyslete velikost své nové zahradní stavby. Pokud ji chcete skutečně využívat se vším všudy, měl by se dovnitř vejít velký jídelní stůl pro rodinný oběd nebo večeři.

Hned po rozměrech si vezměte na paškál orientaci zimní zahrady a s tím související i typ  zastínění zimní zahrady. Řiďte se převládajícím směrem, ve kterém svítí slunce i hranicí okolních pozemků, odkud k vám mohou pronikat zvědavé pohledy sousedů.

Posledním ale neméně důležitým prvkem je volba vhodné termoizolace. Severní strana domu má jiné požadavky než ta jižní a je třeba s tím počítat. Izolaci můžete vynechat jen v případě, že svou zimní zahradu plánujte jako sezónní, což by ale vzhledem k jejím přednostem byla škoda. Vyplatí se popřemýšlet také nad účinným odvětráváním, abyste uvnitř prosklených zdí našli pohodlí i během úmorných veder.

Nechte se inspirovat širokou nabídkou celoročních i sezónních zimních zahrad i dalšího vybavení pro dům a zahradu z produkce Hobbytec.cz. Vsaďte na nízké ceny, odborné poradenství a bonus ke každému nákupu a objednejte si zimní zahradu již dnes. Léto v jejím konejšivém stínu bude rázem ještě příjemnější!