Perla – královna šperků

Perla je malý zázrak přírody. Lidstvo fascinuje už odjakživa. I králové si mnohem více cenili dlouhých náhrdelníků z pravých perel než ostrého třpytu zlata a drahokamů. Natolik je uchvátily jemné odlesky perleti z perlových šperků.

Dnes jsou perly mnohem dostupnější než dříve. Zásluhu na tom mají dva Japonci, kteří jako první přišli s nápadem umělé kultivace perel. Už nebyli odkázaní pouze na náhodné nálezy perel v mořských mlžích, ale naučili se je cíleně chovat a přimět je k produkování jedinečných perel. Pro sladkovodní perly to bylo záchrana v hodině dvanácté, protože počty perlorodek říčních se vlivem znečištění vody na celém světě povážlivě tenčily a tam, kde se přesto silné populace uchovaly, rozhodně nebylo možné rušit jejich klid sběrem perel.

 

Sladkovodní perly slaví úspěchy

Ty nejkrásnější říční perly si s těmi ze slaných vod v ničem nezadají. Pečlivě se třídí podle velikosti, tvaru i barvy a kombinují se se stříbrem nebo bílým zlatem, které podtrhne jejich přirozenou krásu. Ten nejlepší e-shop se šperky používá na své výrobky pouze perly ručně tříděné, které zajistí vysokou estetickou hodnotu perlových náhrdelníků, náramků i každé jednotlivé perlové soupravy.

Každá jednotlivá perla je originál, který není potřeba už nijak brousit ani jinak upravovat. Nejznámější jsou perly bílé, ale zdaleka nejsou jediné. Existují i šedé perly, světle nebo tmavě modré perly, fialové perly, hnědé perly a dokonce černé perly. Ty jsou obzvláště zajímavé, protože barva na jejich povrchu obvykle plynule přechází z velmi tmavé do fialových až zelených tónů. Sestavit šperky z perel černé barvy tak, aby si jednotlivé kusy odpovídaly i tónováním je velmi náročné, o to efektněji ale takové soupravy vypadají.

772

Perly jsou jedinečné i tím, že díky své jednoduché eleganci a nevtíravé kráse sluší každé ženě bez ohledu na její věk nebo barevný fototyp. Tmavé perly sluší ženám se světlejší pletí a vlasy – zvýrazní jejich rysy a přitom je nepřebijí. Světlé odrůdy perel si pak lépe rozumí se ženami tmavého fototypu, kterým přirozeně rozzáří dekolt i ruce.

Ty nejkrásnější perlové šperky najdete v e-shopu Buka Jewelry. Široká nabídka šperků z říčních perel osloví i ty nejnáročnější zákaznice a ceny perel jsou v celém sortimentu velmi příznivé.