Pitbike – motorka nejen pro děti

Motorka, která je menší než ty běžné, ale umí nabídnout zábavu i adrenalin. To je pitbike, zmenšená crossová motorka vhodná do terénu.

 

Malý učitel

Motocykly alespoň v koutku duše obdivuje každý, a to včetně dětí, jen někdo na nich ale začne jezdit. Většinou se na prahu dospělosti lidé přiřadí k jedné ze dvou skupin. Motorky buď milují, nebo se jich obávají. Strach pak může zbytečně odradit od toho, abychom si na motorku sedli a zkusili se rozjet. Pitbike je malý motocykl, vhodný i pro naprosté začátečníky. Snadno se ovládá a naučí vás, jak správně řídit, držet rovnováhu, jezdit na různém povrchu, řadit a ovládat spojku, včas brzdit a umět si poradit i v nečekaných situacích. Můžete tak tuto malou motorky využít jako přípravu před tím, než se odhodláte sednout na klasickou velkou motorku, nebo jako způsob pro zlepšení techniky jízdy a získání sebevědomí. Výhodou pitbike je i jeho cena, která je samozřejmě nižší než u klasických motocyklů, radost z jízdy na dvou kolech si tak můžete dopřát i bez mnoha let šetření. Také náhradní díly k pitbiku se pohybují v levnější kategorii než ty klasické, jakákoli kolize nebo nutnost opravy proto není finančně tolik náročná.

 

Velký nápad

Svou velikostí může občas pitbike připomínat spíše motocykl pro děti, to však není pravda. Je díky své nízké výšce vhodný i pro děti, které na něm mohou trénovat a učit se jezdit, což jim opět dá správné základy pro budoucí jízdu na velké motorce. Osvědčená značka pitbike Stomp je prověřena tisíci zákazníky a neztratí se ani v závodě. Původ má pitbike v motokrossové Hondě Monkey, kterou si mechanici předělali pro snadnější pohyb po závodním depu a pitline. Odtud pochází i název pitbike.

Původně zmenšená motorka sloužila právě mechanikům a závodníkům pro pohyb v zázemí závodních okruhů, protože byla malá, skladná a vešla se do auta i tam, kde už by klasická motorka neměla šanci. Brzy se ale rozšířila i mimo depa a brzy si ji oblíbili jezdci po celém světě, což už byl jen kousek od pořádání hobby závodů pitbike a dalších disciplín.