Sekční garážová vrata jsou nejpopulárnější. Proč?

Garáž je místo, kde zaparkujeme své auto a ochráníme ho tak před zloději i počasím. Aby byla bezpečná, musíme mít i kvalitní garážová vrata. Nejoblíbenější v současnosti jsou ta sekční.

 

Šetří prostor

Většinou ale garáž nevyužíváme čistě jen pro parkování auta. Slouží nám i jako další odkládací a úložný prostor, často je také druhým vchodem do domu. Sekční garážová vrata se pohodlně ovládají, jednoduše instalují a vybrat si z mnoha variant můžete přesně podle vašich představ. Jsou složena z jednotlivých sekcí, na přání je lze vybavit třeba i motorem s dálkovým ovládáním, okénky, klikami, madly nebo mohou mít integrované vstupní dveře. Otevírají se zasouváním jednotlivých panelů pod strop garáže ve vodicích kolejnicích. Je tak potřeba počítat se snížením vjezdové výšky, především u garáží s nízkým stropem.

 

I do strany

Sekční varta se hodí do garáží, u kterých chceme nebo potřebujeme šetřit prostorem a nelze otevírat vrata klasicky. Ideální jsou pro místa, kde z garáže vyjíždíte přímo do ulice nebo silnice, a také pokud výjezd z garáže vede do kopce nebo jsou zde jiné překážky, které by bránily otevření klasických vrat. Výhodou jsou také volné stěny uvnitř garáže, na které lze umístit police a regály a získat tak další úložný prostor. Pro garáže s nízkým vjezdovým otvorem jsou vhodnou alternativou vrata posuvná, která se otevírají na stejném principu, tedy zasouváním dovnitř garáže. Zasouvají se však podél stěny, což umožňuje i jen částečné otevření třeba pro průchod osob. Průjezdová výška zůstává zachována, mechanismus s kolejnicemi je umístěn podél zdi.

Výběr správných vrat záleží na dispozicích garáže, jejím okolí a příjezdové cestě i vašich požadavcích. Správně vybraná garážová varta se budou pohodlně používat a příjezd nebo odjezd z domu nebude nijak komplikovaný.