Plavky – tradiční a přesto stále nové

Letní aktivity, horké počasí a vodní hrátky – to vše je nedílně spojeno s létem, stejně tak jako plavky. Plavky jsou každoročně vyhledávaným módním artiklem.

Přestože plavky v případě správné péče přečkají nejednu sezónu, rok co rok nás lákají nové a nové kolekce plavek. Dámy, nenechte se však mýlit. Nejde pouze o nové dámské plavky, i pánské plavky jako žhavé letní oblečení jsou každé léto v kurzu.

Vždy bude z čeho vybírat a vždy nás budou lákat nové plavky. Stejně jako nás ženy poutají dámské plavky, tak se každoročně zvyšuje i zájem mužů o pánské plavky. V případě nošení již tomu bude naopak. Zatímco muže zaručeně upoutají sexy dámské plavky a ženská postava v těchto plavkách, pohledy žen budou směřovat do oblasti pánských plavek.

Podívejme se nyní na to, jak mohou plavky vypadat, jakou mohou mít podobu a střih. Nechte se inspirovat našimi tipy na plavky tohoto léta.

Dámské plavky – od maličkých bikin až po jednodílné dámské plavky se sukýnkou

Postupem času se původní plavecký dres zmenšoval. Zatímco dříve byly jednodílné plavky považovány za vrchol toho, jak může být žena odhalena, dnes už nás nepřekvapuje ani nošení ultra tenkých bikin, které odkrývají téměř všechny krásy ženského těla.

Současná móda nabízí nespočet variací dámských plavek, od odhalujících bikin na šňůrky až po jednodílné dámské plavky. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma naprosto rozdílnými typy dámských plavek je to, co odhalují – nejenom pohledům okolí, ale také slunečním paprskům. Dvoudílné bikiny jsou vhodnější pro celistvější opálení, jednodílné dámské plavky se pak hodí do vody, na plavání a jiné vodní sporty.

V pestré paletě dámských plavek si můžeme volit typ horního i spodního dílu. Dámské plavky nabízejí podprsenky s výztuží i bez, s kosticemi i bez kostic. Vrchní díl může mít podobu i topu nebo tílka.

Spodní díl pak nejčastěji tvoří klasické kalhotky, ty však mohou být i nohavičkové, se sníženým pasem nebo je mohou nahrazovat i sexy tanga. Naopak dámské plavky dnes mohou být střiženy i v podobě trendy sukýnky. Dámské plavky s volánkem připomínajícím sukýnku dnes najdeme mezi dvoudílnými i jednodílnými plavkami.

 

Pánské plavky – slipové pánské plavky, boxerky či plavkové šortky

Dámské plavky jsou zajisté pestřejší než pánské plavky, už jenom v možnostech střihů. Vždyť dámské plavky mohou být dvoudílné nebo jednodílné a každý z dílů dámských plavek nabízí množství variací. Pánské plavky jsou výhradně jednodílné, většinou zakrývají pouze spodní intimní partie, zřídka jsou pak rozšířené i o falešný horní díl.

Klasické pánské plavky jsou reprezentovány tzv. slipovými plavkami. Stejně jako slipy je tento typ plavek na ústupu, řada mužů upřednostňuje nohavičkové pánské plavky, tzv. boxerky. Sportovně založení muži si pak našli zcela nový typ plavek, který vzhledově připomíná šortky. Plavkové šortky jsou však vyrobeny z rychleschnoucích materiálů, které zaručují jejich praktické využití i pro vodní sporty.

velký výběr plavek ZDE