Plechové disky KFZ – proč jsou lepší než srovnatelné výrobky jiných značek?

Konec léta s sebou každoročně přináší starosti s přezutím vašeho vozu. Vždy je totiž lepší myslet na tento důležitý úkon o něco dříve, protože ceny zimních pneumatik a plechových disků jsou mimo sezónu mnohem příznivější. Navíc vás při jejich výběru netlačí čas a vy můžete v klidu zvážit jejich možnosti a výhody.

Většina řidičů s radostí potvrdí, že je nejlepší mít doma dvě kompletní sady kol, jednu určenou pro letní a druhou pro zimní měsíce. Tento postup přináší celou řadu výhod. Výměna pneumatik je jednodušší a zvládnete ji i bez asistence profesionálního servisu (sem, je však vhodné dorazit na vyvážení gum). Na zimu je také výhodnější zvolit menší průměr ráfku, který má pozitivní vliv na plynulejší a komfortnější jízdu během zimy.

 

Když plechové disky, tak ty určené do našich podmínek

Plechové disky jsou v našich krajinách odjakživa výrazem pro ocelová kola – to jen na úvod, abychom si ujasnili používané pojmy. Kvalita dostupných disků pro automobily v obchodech je srovnatelná, ovšem přizpůsobení našim specifickým podmínkám je už jiná kapitola.

Většina ocelových kol je totiž testována v krutých severských zimách v závějích sněhu a na uklouzaném ledu, naše zimy ale takto obvykle nevypadají. Pro auta je nebezpečné spíše střídání teplot a časté solení silnic, díky kterému mnoho disků brzy podléhá nebezpečné korozi.

Ale plechové disky KFZ jsou jiné. Byly vyrobeny přesně pro české zimy a snesou bez problémů proměny klimatických podmínek i nástrahy v podobě chemicky upravovaných silnic a zvýšené vlhkosti během teplejších dnů. Obstojí ale i ve velkých mrazech a sněhových závějích, které naši republiku nárazově zasypávají.

 

Plechové disky KFZ mají všechna potřebná osvědčení a atesty určené pro český trh. Konkrétně jde o tyto:

  • KFZ TUV ISO 9001:2000
  • Rozhodnutí ministerstva dopravy o změně schválení technické způsobilosti
  • Osvědčení ministerstva dopravy o technické způsobilosti

Homologované disky KFZ jsou vyrobeny v EU a nabízejí skvělý poměr mezi atributy cena/výkon. Schválení ministerstvem dopravy pro provoz v ČR pak zaručuje jejich maximální spolehlivost a velmi vysokou odolnost.