Podle čeho vybírat hračky pro děti?

Pokud má být dítě spokojené a veselé, musí mít příležitosti ke hře. Každý rodič by svému dítěti měl dopřát, aby mělo svůj vlastní prostor pro hraní – někdy stačí i pár metrů a děti jsou maximálně spokojené. Druhou podmínkou spokojenosti je zajistit, aby si dítě mělo s čím hrát. Důležitý je výběr hračky, protože některé dokáží zabavit na dlouhé hodiny, jiné naopak třeba po několika minutách končí v zapomnění odhozené někde v koutě. Chcete svým dětem zajistit kvalitní zábavu, ale nevíte, jakou hračku vybrat? Chcete mít vždy jistotu, že jste koupili opravdu kvalitní hračku? Pokud ano, věnujte chvilku tomuto článku. Dozvíte se, jak poznat kvalitu a nabídneme i přehled těch nej hraček pro děti současné doby.

 

Pokaždé zkontrolujte kvalitu!

Každou chvíli se objeví zpráva, že ČOI zakázala prodej některých hraček, protože obsahovaly škodlivé a v některých případech i životu nebezpečné látky. Pravda je, že není v silách inspekce, aby zkontrolovala úplně vše. Proto se při nákupu hraček musíte spolehnout i sami na sebe. Nezáleží na tom, jestli kupujete hračku v kamenném obchodě či na tržnici, vždy si zkontrolujte, jestli má certifikát kvality. Každá dobrá hračky by měla mít označení CE, kterým je deklarováno, že hračka byla před vstupem na trh zkontrolována a je tedy bezpečná z hlediska zdraví i ochrany životního prostředí. Setkat se také můžete s logem „Bezpečná a kvalitní hračka“. To je důkazem, že hračka prošla náročnými testy a je naprosto bezpečná.

Jak vypadá ideální hračka?

Je otázka, na jejíž odpověď musí přijít každý rodič vlastně sám. Každé dítě je individuální osobnost s vlastními zájmy, takže není možné čekat, že vláček, který baví Pepíčka od sousedů, bude tou nejlepší hračkou i pro vašeho Honzu. Výběr každé hračky by se měl odvíjet od zájmů vašeho dítěte.

 

Co právě frčí?

I přesto je možné najít hned několik druhů hraček, se kterými zabodujete u většiny dětí. Prvním příkladem jsou hračky na písek. Hra na písku baví v určitém věku snad všechny děti, takže pokud nevíte co, kupte bábovičky, lopatku, kyblík atd. a máte vystaráno. Druhým podobným příkladem jsou hračky do vody – zejména potom vodní bomby. Hrátky ve vodě a vodní bitvy rozhodně patří mezi top dětské zábavy a vy je nákupem vhodného vybavení můžete zpestřit. Velké popularitě u dětí a současně také u dospělých se těší různé modely aut, letadel, lodí a dalších. Zajímavostí jsou modely Revell. Značka kromě špičkových modelů pro zkušené modeláře nabízí i sadu EasyKit pro úplné začátečníky. Díky ní je možné děti do světa modelů zasvětit.

 

TIP na závěr – pokud hledáte místo, kde je možné koupit kvalitní hračky levně, stačí se podívat na nabídku obchodu www.hrackomat.cz. Najdete zde báječné hračky pro všechny děti!