Podzimní dary pro naši pleť!

Horké dny vystřídá chladnější počasí, a tak si má čas naše pokožka odpočinout si od opalování a věnovat se regeneraci.

 

Vitamín C kam se podíváš!

Ano, přesně tak, céčko je pro naši pleť doslova zázrakem. Co všechno umí? Především je to silný antioxidant, jenž neutralizuje volné radikály, zabraňuje předčasnému stárnutí, podporuje tvorbu kolagenu a posiluje strukturu kůže. Co více bychom si mohly my ženy přát, než oddálit známky stárnutí? Sbírejte proto divoké plody, jako je rakytník, šípky či trnky. Sáhnout také určitě můžete po kvalitním koncentrovaném pleťovém séru právě s vitamínem C.

 

Péče pro oči

Říká se, že kolik slunečních dní jsme si nenasadily sluneční brýle, tak přesně tolik vrásek na konci léta napočítáme. Mhouření do sluníčka je bohužel nejčastější nešvar, který podporuje a prohlubuje vrásky v okolí očí a na čele. Myslete proto příště na to, abyste je měla vždy ve své kabelce. Vydáte-li se na ještě neposečená pole, narazíte tam na bylinku chrpu polní, která je právě zázrakem pro unavené oči, zmírňuje otoky či zarudnutí a dokonce detoxikuje. Doplňte její přírodní sílu i kvalitní péčí o oční okolí. Pleť je tady však mimořádné citlivá, proto volte opravdu osvědčené produkty, třeba mrkněte na e-shop dermalogica.cz

 

Ořechové plody

Nejznámějším zástupcem je ořech vlašský, který se právě na podzim stává vyhledávaným objektem. Je především zdrojem minerálů a vitamínů, beta-karotenu, luteinu a zeaxantinu. Navíc vlašské oříšky obsahují podobný typ tuku jako některé ryby. Tedy jsou skvělou alternativou pro všechny vegetariány i vegany.

 

Jablka

Větší zázrak byste těžko hledaly. Dokáží skvěle bojovat proti nečistotám a vyrážkám, Znáte jistě dobře jablečný ocet. Navíc působí jablka protizánětlivě, hydratují a při dietách detoxikují, čímž ozdravují pokožku.

 

Tak vzhůru do přírody pro všechny zázraky babího léta!