Radost jako důležitá ingredience přátelství

Zásadní roli v našem životě hrají naši nejbližší přátelé a rodina. Zvláště nejlepší kamarádka je pro každou ženu velice důležitá, protože je tu vždycky pro ni, nejen aby poradila či nabídla podporu, ale také poskytla svůj nadhled či zhodnocení situace. Protože jak se říká: “Víc hlav, víc ví.”

 

Pro radost i místo díků

V přátelství je důležitá i vzájemná důvěra a vědomí, že se na sebe můžeme stoprocentně spolehnout a že naše vzájemná tajemství jsou střežena lépe, než kdyby byla uložena v trezoru. Na druhou stranu moc dobře víme, že není třeba kolem sebe chodit po špičkách a můžete si otevřeně říct i to, co se neposlouchá zrovna lehce. Ať už jde o tu novou barvu vlasů, která zrovna nesedla, nebo že náš nejnovější objev není opravdu princ na bílém koni.  Důležité je i umět dát najevo, že ji máme rády a třeba i potěšit malým dárkem pro radost. Způsob či příležitost k tomu udělat někomu lepší den si vždy najdeme. Jednou to mohou být narozeniny, podruhé třeba společné výročí nebo i jen tak, aniž bychom měli nějaký speciální důvod.

 

Víme, co potěší

Protože je právě přítel tím výjimečný člověkem, který je v našem životě velice důležitý, stejně výjimečný by měl být i dárek, kterým ho chceme obdarovat. Výjimečný neznamená nutně drahý. Jde především o dárek, který potěší nás při samotném výběru, protože už předem myslíme na radost v očích obdarovaného, až bude dárek rozbalovat. Tím, že jde o blízkou osobu, máme přehled, čemu náš kamarád či kamarádka dává přednost. Sáhne spíše po kávě nebo holduje kvalitnímu čaji, a není jediný den bez oblíbeného nápoje? V tom případě se skoro sám nabízí pěkný hrníček nebo rovnou XXL hrnek, který každý den vyvolá úsměv na tváři. Potěšit může i celá dárková sada, která obsahuje kvalitní kávu či čaj.

Náš tip: Pokud je zrovna doba, kdy máte starostí až nad hlavu a kreativita je schovaná pod kupou povinností, skočte na e-shop Nekupto, kde nejen, že načerpáte spoustu inspirace, jak vytvořit perfektní dárkový balíček, ale je to i místo, kde můžete vše sehnat při jednom. Nejen, že probudíte svůj “dárkový smysl”, ale ušetříte i spoustu času.

Pokud máme obrovské štěstí, je taková kamarádka či kamarád téměř součástí rodiny a společné přátelství nejednou vydrží na celý život. V těchto případech je nám jasné, že o tento vzácný vztah je třeba i pečovat. Věnovat si navzájem pozornost a čas, podporu či dobrou radu. Někdy stačí třeba jen pár krátkých vět po telefonu v ten správný moment nebo malá drobnost, která zvedne náladu.