Pořádáte večírek? Překvapte hosty vaším neotřelým vkusem

Léto je geniální doba pro zahradní party, venkovní grilování, oslavy narozenin, ale i svatby. Být hostitel je sice úkol náročný, ale pokud zapojíte fantazii, hosté na vámi pořádané večery stoprocentně nezapomenou. Jak tedy na to?

 

Mějte naplánovaný program

A programem myslíme raději programy dva. Nespoléhejte se na to, že zábava bude plynout sama a připravte se na všechny možné scénáře. Pokud máte navíc k dispozici omezené prostory, tísnivé ticho na večírku může být o to nepříjemnější. Připravte si společenské hry a ukažte hostům, že se je nestydíte přede všemi hrát.

 

Promyslete si seznam těch, které pozvete

Nezvěte jedince, kteří nebudou nikoho znát, nebo je alespoň pobídněte, ať si s sebou někoho přivedou. Stejně tak se pokuste vybírat takové přátele, o kterých víte, že po pátém drinku nerozvinou debatu o politice. To, že si s nimi rozumíte vy, neznamená, že si s nimi bude rozumět i někdo jiný.

 

Upozorněte sousedy, že se něco bude dít

Nic nepřekazí večerní zábavu tak jako naštvaní sousedé, kteří se snaží spát a kvůli vašemu karaoke nemůžou. Dejte jim echo dopředu a povoleno je jim i něco podstrčit.

 

Buďte k hostům pozorní

Obzvláště, pokud se jedná o akce slavnostního rázu, jako je svatba, hodí se dát příchozím něco na památku. Nikdo nežádá dary vysoké hodnoty, ale jde spíše o malou upomínku a zároveň poděkování, že s vámi váš velký den oslavili. U českého dovozce Paketo.cz navíc můžete nechat vyrobit různé krabičky na zakázku s vašimi iniciály, do kterých upomínku vložíte.

 

Nešetřete na občerstvení

Pokud chcete, aby se hosté dobře bavili, nezapomínejte na pravidelný přísun jídla a pití. Stále vyhrávají švédské stoly, kde je jídlo neustále k dispozici, a nikdo nehladoví. Zvolte raději variantu více než méně a pokud se bojíte, že by se zbylé jídlo vyhodilo, objednejte raději krabičky, ve kterých každý host povinně vyfasuje výslužku.

 

Dobře se bavte

I přestože je chod večírku na vás, pokud budete spatřeni ve stresu, budou ve stresu u příchozí. Nezapomeňte se proto hlavně dobře bavit a nakazit ostatní dobrou náladou.