Pořiďte si bar domů

Moderní interiér by měl být vzdušný a světlý. Nejčastěji se propojují místnosti a zvětšuje se tím obývací prostor bytu. Kuchyně se stává součástí otevřeného obývacího pokoje a jejich předělem bývá velmi často jen barový pult nebo barový ostrůvek, který je nejen módní, ale zároveň praktický doplněk domova.

Barové sezení je místo, kde se můžeme rychle najíst nebo posedět při skleničce nebo šálku čaje či kafe se členy rodiny nebo přáteli. V menších bytech může barový pult nahradit i jídelní stůl. A pokud správně zvolíme barové židle, toto místo bude patřit k nejvytíženějším a nejoblíbenějším v našem bytě.

h-6barova-zidle  h-1barova-zidle

Barové židle už nepatří jen do barů a heren. Jsou designovým doplňkem barových pultů či ostrůvků v bytě, který jistě oceníte. Pohodlné sezení na barové židli závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitější je její stabilita, tvar sedací části, použitý materiál,… Díky vyššímu sedu máte také lepší přehled.

h-22-barova-zidle-

Barové židle volíme tak, aby ladily s ostatním prostorem. Pokud máte klasickou kuchyni v přírodních barvách, vhodná bude jistě dřevěná židle nebo kovové s koženkovým sedákem. K moderním kuchyním si můžete pořídit kovové s plastovými sedáky všech barev. Na výběr máte barové židle pevné, otočné nebo výškově stavitelné, kde si jednoduše pomocí páčky změníte výšku sedu. Klasická výška je 75-80cm. Nesmíme zapomenout, že se jedná o sedací nábytek, který musí být hlavně pohodlný. Dbejte tedy hlavně na ergonomicky tvarovaný sedák.