Pořízením samotného bazénu ještě nemáte vyhráno! Myslet musíte i na kompletní příslušenství

Prodej zahradních bazénů k rodinným domkům se v posledních týdnech rapidně zvýšil. Není se čemu divit, protože v posledních týdnech se také velmi rapidně zvýšily i denní teploty a relaxace u bazénu patří k těm nejlepším. Zejména když se jedná o vlastní bazén na vaší zahradě, kde vás nikdo neruší. Ale koupí bazénu ještě nemáte vyhráno. Čeká vás ještě nákup příslušenství, které je pro bazény velmi důležité.

 

Příslušenství potřebuje každý bazén

Každý druh bazénu (snad kromě dětských nafukovacích) potřebuje své příslušenství. A nezáleží na tom, zda se jedná o zapuštěné bazény, polozapuštěné bazény, nadzemní bazény nebo vířivé bazény. Nadzemní bazény jsou mimochodem nejvyužívanějším druhem bazénů u nás. Mezi nejvyhledávanější značky se pak řadí bazény Marimex. A nezapomínejte na to, že pořizovací cena bazénu ještě není konečná. Každý druh bazénu potřebuje příslušenství a jistě i výdaje na realizaci a napouštění.

 

Jaké druhy příslušenství jsou zapotřebí?

Mezi základní příslušenství k bazénům se řadí bazénové filtrace. Ty mohou být pískové nebo kartušové a jejich funkcí je filtrovat z bazénu nečistoty a udržovat vodu čistou. Na dně každého bazénu se také budou usazovat nečistoty a to platí i o bočních stěnách. Velmi důležitým příslušenstvím jsou proto i bazénové vysavače, skimmery a síťky pro vytahování nečistot na hladině. Rozhodně by také neměly chybět zakrývací plachty k bazénům a pevné a odolné schůdky. Pro rychlejší ohřev vody můžete bazény vybavit i některými systémy solárního ohřevu. Ty zajistí teplou vodu i při chladnějším počasí. Druhů příslušenství k bazénům je samozřejmě mnohem více, ale tyhle jsou nejdůležitější.

 

Kompletní nabídku příslušenství v zastoupení mnoha druhů vám také nabízí Marimex.