Poskytovatelé internetu nabízí řadu možností připojení. Jaké vybrat?

Nevyhovuje Vám současný poskytovatel internetového připojení a sháníte lepší poměr mezi kvalitou a cenou za službu? Nejste samy. Podobný problém s narůstajícím objemem přenosu dat řeší nejedna domácnost v České republice.

Vzhledem k tomu, že se poskytovatelé satelitních televizí přesunuli také do internetového vysílání a objem přenesených dat je každý den vyšší, snaží se i společnosti spravující přenosové sítě zvyšovat rychlost datového přenosu. Faktem je, že ve městech v Česku a na Slovensku nabízí nejrychlejší připojení UPC.

„Jelikož se nároky uživatelů na vyšší objem přenosu dat neustále zvyšují, narůstá tlak na poskytovatele internetu nejenom v České republice, ale i na Slovensku. Datové sítě proto v obou zemích stále technologicky inovujeme a zrychlujeme.“ říká Jaroslav Kolár, mluvčí  společnosti UPC Česká a Slovenská republika.

Před zvolením nejvhodnějšího způsobu připojení si musíte stanovit, jaká máte očekávání a jakým způsobem chcete připojení využívat, napomoci mohou tyto stránky www.upc.cz, které dokážou změřit aktuální rychlost vašeho připojení.

Pro standardní užívání internetu bez streamování videí ve vyšší kvalitě stačí téměř jakékoliv standardní připojení. Při užívání např. internetové televize už potřebujete připojení s vyšší přenosovou rychlostí, pokud chcete sledovat kanály v HD kvalitě. Pokud zasíláte skrze cloud či internetové úschovny větší množství dat, musíte si také pohlídat rychlost uploadu. Ten se může od rychlosti downloadu (stahování) často výrazně lišit a může způsobit přetížení linky.

Společnost UPC momentálně nabízí přenosovou kapacitu až 500 Mb/s. Zapomeňte na problémy s rychlostí nebo nesouvislým nestabilním připojením. Zařízení, které přímo dodávají v rámci služby, je připraveno na přenosové rychlosti až 1 GB/s, navíc přináší nejvyšší komfort pro rychlé bezdrátové surfování, který jste doposud s modemem mohli dosáhnout. Řada poskytovatelů nabízí v balíčcích kombinaci rychlého internetu a internetové televize. Avšak nejrychlejší internet a nejvíce kanálů v HD kvalitě nabízí právě UPC, a to s možností sledování televizního obsahu na více zařízeních a se 7-denním zpětným zhlédnutím.

Ať se budete při výběru poskytovatele rozhodovat jakkoliv, zjistěte si současnou rychlost připojení a zvažte, který poskytovatel má ve vaší lokalitě nejsilnější pokrytí a zdali je k dispozici připojení. To se liší adresu od adresy.