Poslední lednová sobota na Špičáku bude patřit dětem

Šumavský Špičák se rozhodl v sobotu 30. ledna odměnit všechny školáky (i děti školou nepovinné) báječným lyžováním a soutěžením zdarma! Tradiční pětiboj pro děti do 14 let přinese nejen spoustu zábavy, ale i možnost vyhrát pěkné ceny.

Skipas zdarma pro všechny

Děti i jejich rodiče budou se mohou vyřádit celé sobotní dopoledne 30. ledna od 9 do 12.30 hod v prostoru dojezdu rodinné sjezdovky Spodní Šance (pod novým parkovištěm). „V pátek 29. ledna začínají pololetní prázdniny a některým okresům už i jarní. Očekáváme pěknou návštěvu a chceme dětem, co k nám přijedou, udělat radost. Všechny dostanou po dokončení pětiboje skipas na celý den lyžování zdarma,“ uvedl Radek Vaniš ze Ski&Bike Špičák.

Skipas je opravdu zdarma, jen je třeba počítat s jednorázovou zálohou 100 Kč na čipovovu kartu, která bude vrácena ve chvíli, kdy kartu po lyžování odevzdáte na pokladně.

Co vás v pětiboji čeká?

Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích (do 6 let, 7-9 let, 10-14 let). Každý účastník obdrží kartičku, kam si zapíše své jméno a věk. Po absolvování příslušné disciplíny mu budou na kartičku zaspány body a kompletně vyplněnou kartu lze na pokladně vyměnit za celodenní skipas. Tři nejlepší výkony v každé kategorii navíc obdrží speciální ceny. „Ty se budou předávat při vyhlašování výsledků u stánku moderátora ve 13 hodin,“ doplnil R. Vaniš.

Děti tak budou moci například nakrmit bájného Yettiho, vlézt si do iglú, zahrát si kuželky s ledním medvědem, vykoupat tučňáky nebo projet slalom ve stylu psího spřežení. Připravených disciplín není třeba se obávat, zvládne je opravdu každý.

Na místě bude zdarma i čaj pro zahřátí (dospělý doprovod se může těšit i na ochucenou variantu) a samozřejmě stále platí i výhodná nabídka Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder. A až vaše dítě obdrží vyhraný skipas, nemusíte ani na ten svůj čekat dlouho. Díky vylepšenému systému pokladen je jeho zakoupení rychlé a jednoduché a za několik minut se už můžete všichni společně prohánět po bohatých závějích nadýchaného sněhu.

Aktuální lyžařské podmínky a další zajímavosti se dozvíte na stránkách www.spicak.cz