Posledních 6 dní, kdy si na Špičáku opravdu zalyžujete

Podle kalendáře sice už našim končinám vládne jaro, ovšem na horách se zima ještě tak snadno vlády vzdát nehodlá. Na šumavském Špičáku proto nabízejí báječné jarní lyžování až do svátečního Velikonočního pondělí.

Už jen šest dní zbývá do uzavření zimní sezóny 2015/2016 v areálu Ski&Bike Špičák. Šlo o skvělou sezónu nabitou akcemi a dobrou zábavou (sobotní akce Jízda přes louži se účastnilo 50 aktivních závodníků). Závěrečné rozloučení v poklidném duchu v záři jarního sluníčka je proto milou třešničkou na sněhovém dortu. „Až do Velikonočního pondělí, kdy končíme, je k dispozici celá sjezdovka číslo 3 Slalomová, rodinná Spodní Šance, příjezdová sjezdovka od nového parkoviště a zhruba 300 metrový horní úsek jedničky Turistické. Leží na nich od 10 do 30 cm sněhu a každou z nich obsluhuje vlastní vlek nebo sedačková lanovka,“ poznamenává provozní ředitel střediska Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Dopolední a večerní lyžování pro všechny, kteří se se zimou ještě neloučí

Vzhledem ke stále narůstající intenzitě slunečních paprsků jsou lyžařské tratě plné hlavně dopoledne, kdy se ranní mrazíky postarají o dostatečně zpevněný povrch. Lyžuje se převážně na firnu, přírodní sníh je stále doplňován technickým zasněžováním. Velký pátek a Bílá sobota se navíc ještě naposledy ponesou v duchu oblíbeného večerního lyžování na sjezdovce Spodní Šance. Až do Velikonočního pondělí samozřejmě platí zvýhodněné ceny vedlejší sezóny. O aktuálním stavu sjezdovek se můžete přesvědčit na vlastní oči přes online kamery umístěné na stránkách www.spicak.cz.

Jakmile se zimní brány střediska Ski&Bike Špičák úderem pondělní půlnoci definitivně uzavřou, začne se celý areál intenzivně připravovat na letní provoz. Těšit se můžete na moderní bikepark, rozhlednu a zajímavé turistické trasy k jezerům, které se dobře hodí pro rodinný výlet.