Poznáte špatný projekt zimní zahrady?

Zimní zahrada představuje prostor, kde se příroda dokáže revitalizovat a poskytnout svým majitelům mnohem efektivnější zážitek. Uměle vytvořené místo se pak dá využívat k pravidelnému posezení s přáteli u sklenky lahodného vína nebo k pracovním aktivitám.

Kromě toho se zde mohou nalézt i vášnivý pěstitelé, kteří získají jistotu, že pro své náročné rostliny dělají maximum. Ať už máte plány jakékoliv, poznáte, že zrovna ten váš projekt se řítí do záhuby ještě před prvním pomyslným úderem?

 

Špatně zvolená konstrukce zimní zahrady

Jakmile se do projektu zahrne nekvalitně zvolený konstrukční profil, odrazí se to na celkové životnosti a funkčnosti zimní zahrady. Plast je skvělým materiálem, ovšem spíše jako výplňový prvek do svislých částí zimní zahrady.

Plastové profily sloužící jako nosný fragment už takové výhody neposkytuje. Plast má totiž omezenou statickou únosnost. Na konstrukčním materiálu zimní zahrady vám šetřit nedoporučujeme. Nejlepším konstrukčním materiálem s ohledem na jeho pořizovací cenu je pak hliník.

 

Zimní zahrada se špatnou orientací

Při návrhu projektu se nesmí zapomenout na správný výběr světové strany. Každá předkládá své určité zvýhodnění, ovšem pro odlišné požadavky samotných žadatelů.

Všeobecně nejlepším umístěním je pak jihovýchodní nebo jihozápadní strana, čímž se vyvarujete přímému slunci v odpoledních hodinách. Jižní strana vám sice přinese dostatek světla a tepla, ale bude vám v zimní zahradě příjemně i v létě?

 

Volba zasklení

Zimní zahrady jsou tvořeny především prosklenou částí, proto při návrhu nezapomínáme ani na tuto specifickou oblast. Nechte si vypracovat přesný návrh od prověřené společnosti, která má na českém trhu přední postavení a přesně ví, co potřebujete. Takovou společností je například Hobbytec – poznejte jejich služby na adrese www.hobbytec.cz.