Pozor, nyní jsou na různé matrace AKCE. Jak vybrat tu správnou?

Pokud vás neustále trápí palčivé bolesti zad, měli byste přemýšlet nad výměnou matrace, protože ve většině případů se jedná o hlavní příčinu těchto zdravotních problémů. Současný trh nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž všechny mají své přednosti a úskalí. V následujících řádcích vám představíme jednotlivé druhy a jejich vlastnosti.

Od pradávna se používaly pružinové matrace, u nichž se však výrobní technologie zdokonalily. Vyznačují se prodyšností a dlouhou životností. Pružinové matrace jsou ideální volbou i do vlhkého prostředí.

U matrací se rozmyslete, jestli chcete na dvojlůžko dvě samostatné matrace, nebo jednu v celku. Doporučuje se první volba, neboť jak vy, tak i vaše drahá polovička si zvolí vyhovující tvrdost. Sehnat se dají rozmanité rozměry, například je i bohatá nabídka matrací 160×200 cm. Zohlednit byste měli i to, jaký máte rošt, protože například pružinové matrace se nehodí pro lamelový rošt.

 

Pěnové matrace pro každého

Jakousi univerzální volbou je pěnová matrace, jichž existuje nepřeberné množství. Vybrat si můžete z několika nosností, pružností a dalších vlastností. Pěnové matrace nejsou náročné na údržbu, přičemž často se kombinují jednotlivé materiály (sendvičové matrace).

 

Matrace z paměťové pěny

Velké popularitě se těší matrace z paměťové, respektive líné pěny. Jak už samotný název napovídá, matrace je pružná a dokáže se přizpůsobit vaší páteři. Oceníte prodyšnost, odolnost proti bakteriím a roztočům. Stejně tak vás potěší, že matrace dokonale odvádí teplo pryč.

Obrovskou výhodou je, že jsou nyní na různé matrace AKCE. Sehnat tak můžete některé modely za vskutku atraktivní ceny, někdy až o několik desítek procent nižší. Pestrou produktovou nabídku má internetový obchod ortopedicke-matrace.cz. Vyfiltrovat si můžete matrace podle tvrdosti, výšky a podkladu.