Při chladném ránu vás zahřeje snídaňová kaše

Tropické dny a rána plné slunce a tepla už jsou pomalu za námi. Aktuálně se o svou nadvládu hlásí podzim. Svatá Anna, chladna z rána, praví staré přísloví a je to pravda. Dny se pozvolna krátí a teploty snižují a tak se z rozjásaných rán najednou budíme do šera a chladu. Je tak potřeba svůj organismus zahřát a nastartovat do nového dne trošku jinak.

Soustavné sluníčko a horko už nám sice občas lezlo na nervy, ale teď se mnohým bezesporu stýská. Ochlazení, zvlášť ráno, nepřišlo pomalu a plíživě, ale prostě jsme se jednoho dne probudili a stalo se součástí našich dnů. Z lehkých snídaní tak pomalu začínáme své tělo učit na ty podzimní a zimní, které zahřejí a napomáhají nám probudit tělo k životu. Nejlepší snídaní pro start do nového dne je cereální kaše, která je v instantní verzi rychle hotová a můžeme si jí dochutit čímkoli, co máme rádi.

Všichni nejsou zvyklí snídat, a to je škoda. Snídaně by měla být nejdůležitější součástí dne, příjemným startem a možností, jak se před náročným dnem na chvíli zastavit a také se uklidnit. Pokud potřebujeme ráno lehkou snídani, která nás ale dokáže zasytit, do kaše je dobré přidat důležitý protein. Ten může být ochucený nebo bez příchuti. Protein dodá tělu tolik potřebné bílkoviny a pomůže i s větší sytostí celé snídaně. Když potom přidáte ještě nějaké ovoce, máte zdravou a vyváženou snídani pro dospělé a samozřejmě i děti.

Pokud vás neláká kaše je možné využít cereálie i ve formě müsli a granol. Ty mohou obsahovat vločky nejrůznějších obilovin, oříšky, semínka, sušené ovoce i třeba kousky chutné čokolády. Záleží jen na vaší chuti, které směsi dáte pro tentokrát přednost a zda si ji smícháte s jogurtem, tvarohem čiv nakonec mlékem. Nebo můžete müsli chroupat jen tak samotné, jako zdravé mlsání třeba na svačinu v práci. Dodá vám především energii, dostatek sacharidů pro zvládání všech povinností a samozřejmě vám bude i chutnat. Velký výběr müsli směsí, granol a sušeného ovoce najdete na internetových stránkách www.puritas.cz, abyste si každé ráno mohli dopřát na snídani to, co máte ze všeho nejraději a co vás příjemně naladí.