Přijde vám, že topíte v domě příliš, i když je zima mírná? Známe řešení!

Vytápění rodinných domů je velmi významnou a citelnou finanční položkou v rozpočtu každé domácnosti. Každoroční výdaje běžně přesáhnou 20 000Kč. A to rozhodně není zanedbatelné. Možná i vás překvapilo, jak intenzivně musíte vytápět i letos, ačkoliv teploty připomínají spíše mírnější podzim. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď je jednoduchá a my jí známe.

Rodinné domy rok od roku stárnou

Zejména starší rodinné domy trpí velmi rychle opotřebením. Materiály rok od roku stárnou a i když to možná na první pohled není vidět, materiály ztrácí své původní vlastnosti. A to i vlastnost velmi důležitou, zejména v zimním období – tepelnou izolaci. Starší domy nikdy nebyly příliš izolovány, ale situace se stále horší. Jak ztrácí své izolační vlastnosti, tak z domácností uniká stále více tepla. To je třeba znovu nahradit dalším teplem. Proto jsou výdaje za vytápění tak vysoké, i když zima je přívětivá. Jak to vyřešit? Zkuste efektivní zateplení, třeba zateplení půd.

Proč právě půdu?

Možná si myslíte, že ke snížení tepelných ztrát existují mnohem efektivnější způsoby, než zateplení půd. Většinu majitelů rodinných domů jako první řešení napadne zateplení fasády nebo výměna oken. Co se ale má porovnávat při volbě správné investice do snížení energetické náročnosti budov. Zejména účinnost zateplení a návratnost investice, tedy cena. A právě při porovnání těchto parametrů vychází zateplení stropů nejlépe. Správně provedené dokáže snížit ztráty tepla z interiéru až o 30%. Logicky, protože teplý vzduch stoupá vzhůru. Návratnost investice může být v do deseti let na úsporách za vytápění.

Stačí správně vybrat technologii

Samozřejmě je nutné si uvědomit, že ne všechny způsoby zateplení půd, materiály a technologie dosahují stejně kvalitních účinků. Materiálů, technologií a typů zateplení je mnoho. V současnosti mezi nejefektivnější metody patří zateplení pomocí foukané minerální izolace, která vytvoří souvislou a neprostupnou izolační vrstvu. A špičkou mezi těmito materiály je pak foukaná izolace Magmarelax od společnosti IP Polná.

Detailní informace o tomto materiálu naleznete na www.magmarelax.cz.