Příprava na autoservis

Mít rozbité auto a navíc bez záruky je vždy velká nepříjemnost. Navíc si často sáhneme velmi hluboko do kapsy. To se může ještě zhoršit, narazíme-li na autoservis s velmi nekvalitními službami. Následující článek vám pomůže ušetřit peníze a také nervy.

 

Výběr servisu

Pokud máte vůz nový, doporučujeme rozhodně autorizovaný servis. Pokud se na tuto značku skutečně specializují, může být oprava kvalitnější i levnější. U neautorizovaných může být problém při hledání různých speciálních součástek. Poradí si ale na druhou stranu s každou značkou.

 

Před svěřením automobilu

Aby na vás byli zaměstnanci autoservisu pořádně připraveni, předem zavolejte. Závadu je třeba, co nejpodrobněji popsat. Mechanika také nechte v autě projet. Jen tak ucítí problém na vlastní kůži. Rozhodně doma nezapomeňte technický průkaz a servisní knížku.

 

Zakázkový list

V servisu si vyžádejte zakázkový list, kde se přehledně zapisují všechny objednávky. Je to lepší pro obě strany. Mimo jiné se tam uvádí také stav tachometru, paliva a přibližná cena. Také cena možných náhradních dílů.

 

Cena

V servisu lze velmi jednoduše nechat mnoho peněz. V některých případech se tomu zkrátka nevyhnete. Můžete ale získat vytipovanou cenu od techniků a její každé navyšování pečlivě konzultovat. Minimálně budete mít o všem dostatečný přehled.

Zajímá vás více o servisech v Praze? Přejděte na http://www.autotriopraha.cz/.