Přírodní linoleum má spoustu výhod. Znáte je všechny?

Lino z PVC zná určitě každý z nás. Věděli jste ale, že si můžete pořídit přírodní linoleum z ekologických materiálů? Pokud nechcete zatěžovat planetu plasty, je linoleum tou správnou volbou. Prozraďme si, jaké jsou jeho výhody, z čeho se vyrábí a kam všude ho můžete položit.

 

Linoleum překvapí svou životností a nízkou cenou

Přírodní linoleum má velmi dlouhou životnost několik desítek let. Vyrábí se z různých materiálů, jako je dřevěná či korková moučka, lněný olej, juta nebo pryskyřice. Máte tak jistotu, že se jedná o ryze přírodní a nezávadný výrobek. V obchodech na něj můžete narazit i pod názvem marmoleum. Tuto podlahovou krytinu zakoupíte za skvělou cenu a položit ji zvládne kdejaký domácí kutil. Hodí se nejen do tradičních interiérů, ale i moderních domovů.

 

Linoleum s tepelně-zvukovými izolačními vlastnostmi

Linoleum má mnoho pozitivních vlastností. Šetří životní prostředí i vaše zdraví. Pro marmoleum je typická jeho pružnost a chůzí po tomto povrchu nenamáháte své klouby. Tlumí kroky a vytváří v místnosti dobrou akustiku. Linoleum je odolné proti poškození a můžete po něm jezdit kolečkovou židlí či pokládat na něj těžší nábytek. Zateplí místnost a je příjemné na dotek, takže po něm můžete chodit naboso. Pokládá se proto do místností, kde se nejčastěji zdržujete se svou rodinou nebo kde si hrají děti.

 

Zdravotně nezávadná podlahová krytina

I při každodenním dopadu slunečních paprsků si linoleum zachovává svou barevnou stálost. Výrobci přinášejí všem koncovým zákazníkům pestrou nabídku barev a vzorů, které se výborně kombinují s celkovým vybavením místnosti. Linoleum zamezuje množení bakterií na svém povrchu a nalezne uplatnění v domácnostech s alergiky a astmatiky. Pod tuto podlahu můžete instalovat podlahové vytápění a nemusíte se bát poškození nebo zvlnění jeho povrchu.

 

Je libo roli nebo dílce?

Marmoleum zakoupíte v rolích i čtvercových či obdélníkových dílcích. Dílce se k sobě upevňují na pero nebo zámek, popřípadě je můžete přilepit k podlaze stejně jako linoleum v roli. Dbejte na to, aby byla podlaha při pokládce čistá, hladká a suchá. Jen tak zamezíte viditelným nerovnostem. Linoleum se snadno udržuje. Drobky a prach jednoduše vysajete vysavačem a další nečistoty setřete vlhkým hadrem. Do vody můžete přidat speciální čisticí prostředek na linolea.

 

Od jakého výrobce zakoupit linoleum?

Zaujala vás linolea natolik, že přemýšlíte o jejich koupi? Vsaďte na jistotu a na kvalitu a pořiďte si přírodní linoleum od značky DLW Flooring nebo Forbo. Výrobce DLW Flooring vám nabízí linolea z korkové drti a přináší vám jedinečné kolekce v mnoha barvách a vzorech. Linoleum od výrobce Forbo je výjimečné tím, že ho zakoupíte v ladících menších a větších obdélnících a čtvercích. Díky tomu můžete vytvářet nádherné kombinace a získat jedinečnou podlahu.

Doby, kdy jste v obchodě mohli narazit pouze na nevzhledné lino z umělého PVC materiálu, jsou naštěstí pryč. Vneste do vaší domácnosti přírodní materiály a objednejte si v e-shopu nové linoleum. Uvidíte, že si domácnost v novém kabátu zamilujete!

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám tam s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme.

Další informace a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/