Přístřešek na auto nebo garážové stání – po stopách lepší volby

K vozidlu si každý majitel vytváří zcela odlišný vztah související s celkovým přístupem k životu samotnému. Existuje skupina řidičů, co po zastavení před svým domem okamžitě na motorového pomocníka zapomenou a ti další si naopak nedokážou představit situaci, že by musel trávit noc v mrazu bez řádné ochrany. Přesně pro takto smýšlející majitele automobilu se pak nabízí možnost výstavby garážového stání. Známe však i přístřešky na auto, proto si prozraďme, která z těchto voleb je lepší a v jaké situaci je lepší sáhnout po druhém řešení.

 

Garážové stání pro auto

Pravidelná odstávka vozidla v nekrytém prostoru nepatří mezi nejelegantnější způsoby, jak své auto ochránit před nepřízní klimatických podmínek. Pokud máte možnost a finanční prostředky, rozhodně si nechte garážové stání postavit, ihned prodloužíte životnost svého vozu a navíc nebudete muset ani v těch nejchladnějších dnech škrabat skla nebo čekat na vyhřátí interiéru.

Dřevěná garáž – tento tip materiálu je vhodný do všech oblastí v rámci celé České republiky. Nejvíce se však logicky hodí k moderním dřevostavbám, ale i celoročním chatám. Velkou výhodou je možnost kompletní demontáže a přesunu garáže na novou adresu

Plechová garáž – oblíbenost si získaly pro svou nižší pořizovací cenu, ovšem je nutné se o plech starat pravidelnými nátěry. Celý komplet však naprosto bez jakýchkoliv potíží odvezete za osobním automobilem na přívěsném vozíku.

Přístřešek na auto

Přístřešek na auto upřednostníme ve chvíli, kdy do výstavby parkovacího místa nechceme investovat vetší obnos finančních prostředků. Cena pozemků se navíc neustále zvedá, proto se výměry pozemků rodinných domů zmenšují a přístřešek zabere mnohem méně místa. I přes to, že se na první pohled zdá být příliš otevřený a nedostatečně chránící, dokáže váš vůz ukrýt před všemi negativními vlivy klimatického zkratu. Přístřešek je nejčastěji řešen, jako zastřešená pergola.

Pokud stále váháte nad koupí jedné ze dvou variant, nechte se inspirovat na webových stránkách profesionální společnosti https://www.hobbytec.cz.