Pro účinné větrání nestačí pouze přivádět čerstvý vzduch z exteriéru!

O větrání ještě stále existuje velká spousta mýtů a omylů, které se bohužel ve většině domácností ještě stále uplatňují. Samozřejmě, že bez většího účinku. Ačkoli důležitost správného větrání je obrovská, zejména v dnešní době zateplování objektů a výměně oken. Pokud se objekt zateplí a vymění se mu okna, vytvoří se na něm neprodyšná slupka a celá stavba přestává dýchat. Vzduch se nemění a při nesprávném větrání vzniká vlhkost, plíseň a nezdravé životní prostředí. Správné větrání je velmi důležité. A ještě důležitější je výměna vzduchu v místnosti.

 

Vlhkost v interiéru vzniká i běžným chodem domácnosti

Myslíte si, že se ve vašem interiéru nemá šanci vytvořit vlhký vzduch? I běžné domácí činnosti zvyšují vlhkost vzduchu. Například při koupání a sprchování vzniká velké množství vlhkého vzduchu, který rozhodně nezůstane jen v koupelně. Vlhký vzduch vzniká také při vaření, protože ani digestoře nejsou schopny všechny páry dokonale odsát. A zdrojem vlhkosti mohou být i květiny v domácnosti. Z jejich vlhkého podloží se také odpařuje voda a zvyšuje vlhkost v domě. Následky jsou jasné – pach vzduchu, vznik plísní a nezdravé prostředí.

  

Ventilačka nebo mikroventilace vůbec nemusí pomáhat

Příklad klasického omylu většiny českých domácností. Na oknech otevřeme pouze „ventilačku“ nebo mikroventilaci a myslíme si, že je problém vyřešen. Bohužel výsledek nebývá vůbec efektivní. Vymění se pouze minimální množství vzduchu, do místnosti přichází vzduch studený a teplý vzduch naopak uniká. Velké procento vlhkého vzduchu v místnosti zůstane. Jak se tedy zbavit vlhkosti a vzniku plísní? Účinným řešením mohou být solární ventilace.

  

Solární ventilace vám dodají čistý a teplý vzduch do domácnosti automaticky

Systémy solární ventilace od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. představují solární panely, které budou větrat za vás. Vzduch z exteriéru totiž prochází přes panel, kde se nejprve ohřeje a až poté putuje do místnosti. Panely SolHeat dokonce odsávají vzduch z místnosti, který zdarma ohřejí, zbaví vlhkosti a znovu jej do místnosti pustí. Proudění do místnosti zajišťuje ventilátor, který je také poháněn solární energií. Systém pracuje automaticky a jeho intenzitu si můžete nastavit na digitálním regulátoru. Větrat se dá i bez otevřených oken a ztráty tepla.

 

Kompletní informace naleznete na www.solarniventilace.cz.