Proč cestovat obytným vozem?

Dovolená může mít celou řadu podob. Většina Čechů si nechá vše zajistit od cestovních kancelářích, na čemž není nic špatného, nicméně tomu všemu obvykle chybí alespoň trochu punc dobrodružství.

Pokud patříte mezi dobrodružnější povahy, možná byste měli uvažovat o dovolené strávené z větší části v obytném vozidle. Takovéto cestování má sice pár mušek, ovšem pro člověka, kterému vyhovuje i během dovolené trocha té akce, se jedná o ideální přepravní prostředek.

 

Komfortně zařízený interiér

Obvykle si dovolenou plánujeme klidně i rok dopředu. Chcete-li třeba trávit část léta na chorvatských plážích či se koupat v Amazonce, je dobré si vše potřebné zařídit s dostatečným předstihem. Nemáte-li však plánování v krvi a raději takovéto věci necháváte na poslední chvíli, je cestovní obytný vůz pro vás tím pravým ořechovým.

Můžete totiž s jeho prostřednictvím vyjet, kdykoliv se vám bude zamlouvat, a nemusíte bookovat ani žádný hotel. V takovémto autíčku se vyspíte dorůžova.

Součástí moderních obytňáků jsou navíc i kuchyňka a samozřejmě také WC. Když si nakoupíte do zásoby dostatečné množství potravin, můžete v obytném voze bydlet i několik týdnů, aniž byste museli vylézat ven. Žádný velký luxus sice nečekejte, avšak katastrofa se také nekoná.

 

Téměř stoprocentní svoboda

Největší výhodou obytných vozů je svoboda. Můžete si jet, kam chcete, a zároveň nehledět na to, jestli je poblíž nějaký hotel. Ovšem jen tak parkovat také nelze všude, alespoň ne legálně. K tomuto účelu jsou vyhrazená speciální místa pro karavany a obytné vozy.

Díky moderním technologiím je nemusíte pracně hledat v cestovní mapě. Existuje několik mobilních aplikací, s jejichž pomocí najdete vhodné parkování v lokalitách, kam se v blízké době chystáte vyrazit. Tyto aplikace nefungují pouze v České republice, ale po celé Evropě. Nebudete tudíž omezeni pouze naší rodnou hroudou.