Proč mít doma posilovnu

Dnešní doba je nejen uspěchaná, ale také nám přináší mnoho stresu a nečekaných situací. Někdy se tak i běžné věci, na které jsme zvyklí, změní a my musíme reagovat. Mít doma posilovnu znamená moci si zacvičit kdykoli nám to vyhovuje, bez ohledu na denní dobu nebo den v týdnu.

 

Pravidelný pohyb doma

Předsevzetí o tom, že se budeme více hýbat a pravidelně cvičit jsou velmi častá, ale stejně časté jsou i různé překážky a nemožnost do svého denního programu dostat také návštěvy fitness centra. V práci toho máme mnoho a ani s přesčasy neplníme vše, jak bychom si představovali, do toho další povinnosti doma a kolem rodiny a když je chvilka volna, snažíme se dohnat resty z minula. Když pak konečně máme čas jít si zacvičit, je to mimo otevírací dobu fitka. mít domácí posilovnu je tak skvělým řešením pro to, abychom si mohli zatrénovat kdykoli se nám to hodí. Nepotřebujeme na ni speciální místnost ani vystěhovat děti z pokoje, stačí jen minimum prostoru a vybavení, které našim možnostem přizpůsobíme. Ke cvičení s vlastní vahou a posilovacími pomůckami nám stačí jen podložka na cvičení, kterou můžeme natáhnout třeba před gaučem nebo vedle postele. Činky, odporová guma nebo kettlebelly dokážou naše svaly zaměstnat i bez nutnosti velkého prostoru kolem sebe.

 

V jakémkoli počasí

Také různé stroje, které známe z fitness center, si můžeme domů pořídit. Pokud jsme nadšení běžci, je ideální volnou běžecký pás. Využijeme ho nejen v zimě, ale po celý rok, když se nám nechce kvůli počasí ven a je vhodný nejen pro běh, ale i chůzi. Oblíbený především u žen je eliptický trenažér, který procvičí celé tělo, pomáhá s hubnutím i tvarováním postavy a zlepšuje kondici. Pro posílení celého těla se hodí také veslařský trenažér a milovníci cyklistiky ocení cyklotrenažér. Pak už nás nemusí vůbec zajímat, jaké je počasí venku a kolik je hodin, cestu k pohybu máme otevřenou neustále.

Pravidelný pohyb pomáhá cítit se lépe a mít lepší náladu i kondici. Neměli bychom ho zanedbávat jen proto, že se nám nedaří trefit do otevírací doby nejbližšího fitka. Zařídit si ho můžeme i doma.