Proč se vyplatí investovat do zateplení stropů v jakémkoliv rodinném domě? 

Chcete investovat do svého bydlení, abyste zvýšili komfort aktuálního bytí v domácnosti? Hledáte chytré investice, které by tolik nezatížily nastavený rodinný rozpočet, ale na druhou stranu byly skutečně účinné a pomohly vám? Každý rok je jednou z největších položek rodinného rozpočtu právě vytápění domu. Na něj vynaložíte ročně i několik desítek tisíc Kč. Hledáte skutečně jednoduché a efektivní řešení, jak snížit výdaje na vytápění? Zaměřte se na zateplení stropů! Tato investice se skutečně vyplatí.

 

Stropy jsou nejrizikovějším místem jakéhokoliv domu či vytápěné místnosti

Nezáleží na tom, zda máte starší rodinný dům z tradičních cihel či moderní dřevostavbu, která stojí jen pár let. Nejvíce rizikovým prostorem každé stavby jsou stropy. Právě jimi totiž uniká nejpodstatnější část tepla. Jak je to možné? Odpověď jsme se všichni učili již na základní škole, konkrétně v hodinách oblíbené fyziky. Teplý vzduch má mnohem nižší hustotu, nežli vzduch studený. Je o něco lehčí a stoupá tedy směrem vzhůru, zatímco studený vzduch se drží u země. Teplý vzduch stoupá směrem ke stropům a pokud ty nejsou zateplené, uniká drahocenné teplo velice rychle a v dostatečném množství pryč. Právě z těchto důvodů je zateplení stropů chytrou obranou.

 

Úspora až 30% aktuálních nákladů za vytápění

Zateplení půdních prostor a stropů s sebou přináší opravdu značné výsledky. Ty se projevují nejvíce v úsporách za celkové vytápění. Díky tomu, že teplý vzduch zůstane déle ve vytápěné místnosti, není nutná tak vysoká síla vytápění. Vaše náklady na vytápění mohou být až o 30% nižší, než jsou právě teď. 30% ze současných výdajů může být i částka převyšující 10 000 Kč ročně, což není málo. Stačí vybrat správnou metodu a použít jí.

Nejlepší je zateplovat způsobem foukané izolace

Stropy a půdy se dají zateplovat nejrůznějšími způsoby a rovněž i materiály. Nejefektivnější metodou současnosti je však zateplení pomocí foukané minerální izolace. Ta vytvoří na ploše půdy i v dutinách souvislou vrstvu izolačního materiálu bez jakýchkoliv negativních mezer. Mezi nejlepší materiály na trhu u této technologie bezesporu patří izolace Magmarelax.

 Podrobné informace o tomto typu izolace najdete na www.mojeizolace.cz.