Proč se vyplatí izolovat stropy rodinných domů už před létem?

Izolace stropů a podlah na půdě patří v současnosti k nejvyužívanějším způsobům zateplení domácností a snížení tepelných ztrát v zimním období. Správně zvolený druh izolace společně se správným provedením má samozřejmě v zimním období velké množství výhod. Ty největší jsou samozřejmě v tepelných úsporách, které dokáží být až 30%. Izolace stropů a půd se ale vyplatí udělat ještě před začátkem léta. I zde totiž izolace přináší množství výhod, které oceníte.

Domy se nebudou přehřívat

Přehřívání domů v letních měsících je v českých domácnostech velmi častý jev, zejména u starších rodinných domů. Samozřejmě jsou teplejší i obvodové zdi a teplo proudí i okny. Největší část slunečního záření se ale opírá na střechy rodinných domů. Střechy se rozpalují na maximální teploty a nezáleží na tom, zda máte betonovou střešní krytinu, plechovou nebo jinou. O rozpálených střech proudí teplo do půd a pak i dále do zbytku domu. Pokud není na půdě nic, co by teplu dokázalo zabránit v průniku do interiéru, místnosti se samozřejmě přehřívají. Ale správná izolace podlah na půdě dokáže teplo zastavit v pronikání dále a tak váš interiér udržet v příjemných teplotách.

Izolace zastaví teplo v zimě i v létě

Izolace stropů a půd zabrání průniku tepla, což oceníte i v zimních měsících. Jen v opačném směru. V zimě naopak potřebujete co největší množství nashromážděného tepla udržet ve vytápěných místnostech a nepotřebujete, aby teplo unikalo na půdu. Pokud by nebyla půda zateplená, nashromážděné teplo na ní bez užitku unikne. Izolace podlahy na půdě dokáže zabránit i tomuto jevu. Musí však být bez tepelných mostů.

Bez tepelných mostů je foukaná izolace Magmarelax

Foukaná izolace je pro zateplení půd v současnosti ideálním řešením. Zejména pak foukaná izolace Magmarelax, která je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů. Tato izolace na půdách vytvoří souvislou vrstvu bez mezer a teplo tedy nemá kudy pronikat. A to i v těžko přístupných místech. Izolace je totiž aplikována pomocí hadice a aplikuje jí specialista. Na realizaci zateplení pomocí izolace Magmarelax se na našem trhu specializuje společnost IP Izolace Polná.

Kompletní informace o tomto systému najdete na www.ippolna.cz.