Proč si koupit raději Xiaomi než iPhone?

V posledních letech by se mohlo zdát, že kdo nemá iPhone, ten je vlastně úplně out, zaostalý a nejde s dobou. Opravdu je však to, co mají všichni, možné považovat za nejlepší? Existuje celá řada dobrých důvodů, proč nevyhazovat peníze za iPhone a pořídit si raději mobil značky Xiaomi.

Xiaomi je na trhu novinkou, aspoň ve srovnání s jinými značkami. Firma byla založena v roce 2010 v Pekingu. Jen pro srovnání, Apple byl založen v roce 1976 a Samsung dokonce v roce 1938. Možná si i vy ještě pamatujete začátky, kdy Xiaomi prodávalo levné telefony střední třídy v mnohém kopírující výrobky Apple. Od té doby se ale hodně posunuli. Podařilo se jim úspěšně prodávat chytré náramky, tenké notebooky s dlouhou výdrží nebo elektrické koloběžky. Která jiná firma takhle rychle roste? Potenciál je tedy prvním důvodem, proč zapomenout na iPhone, pořídit si mobil značky Xiaomi a za ušetřené peníze jet třeba na dovolenou. Ano, i takový může být cenový rozdíl.

 

Opravdu chcete platit za značku?

Výrobky značky Apple jsou předražené, to ví každý. Mnozí lidé částku akceptují, ačkoliv u jiných značek by za stejné peníze dostali mnohem lepší výbavu. Schopnější fotoaparát, větší úložný prostor, nebo dokonce podporu paměťových karet, o kterých si majitelé iPhonů mohou nechat jen zdát.

Ceny, které má nastavené Xiaomi, jsou opravdu příznivé. Nižší než u Apple, což asi nikoho nepřekvapí, ale také nižší než například u Samsungu. Zatímco Samsung prodává modely střední třídy za osm tisíc, Xiaomi za pět až šest tisíc korun. Dnes už přitom nikdo nemá strach, že jde o nekvalitní výrobky z Asie. Ba naopak. Navíc, iPhony se tam vyrábí také…

 

Apple je prostě kultovní záležitost

Určitou výhodou, kterou nabízí mobilní telefony Xiaomi, je také dojem, jejž děláte na své okolí. Můžete si vybrat. Když si pořídíte iPhone, budete na první pohled říkat, že si můžete dovolit dát za telefon třicet tisíc. Pokud si koupíte iPhone, dáte najevo svůj vlastní názor. Ukážete, že zvládáte jít svou vlastní cestou.

Samozřejmě, ne všechno je černobílé. Apple boduje zejména propojením svých produktů, kvalitním operačním systémem, který je bezpečný, čistý, snadný na ovládání a ani po letech se neseká. Koupit si iPhone určitě není chyba. Jen je třeba zvážit i jiné cesty.