Proč začít používat odšťavovač?

Vyzkoušeli jste někdy ovocnou nebo zeleninovou šťávu, kterou si připravíte doma? Tato šťáva obsahuje množství vitamínů a minerálů, dokáže váš postavit na nohy, dodá vám energii a navíc podpoří vaši imunitu. Podívejte se na další důvody, proč začít používat odšťavovač.

 

Smoothie nebo odšťavňovač

Rozdíl mezi vysokootáčkovým smoothie mixérem RM-1000 S a odšťavovačem je opravdu velký. Pokud si vyberte smoothie mixér, tak připravíte chutný drink plný vitamínů, ale také vlákniny. Rozmixovat můžete ovoce i zeleninu, ale počítejte s tím, že například ze salátu nebo bylinek nedostanete přímo šťávu, která patří mezi nejzdravější. Při použití vysokootáčkového odšťavovače OS-109 A získáte přímo šťávu z ovoce, zeleniny, ale i salátů a bylinek. Navíc se množství vlákniny výrazně zvyšuje.

 

Jak to vnímá tělo

Tuto šťávu nemusí žaludek příliš dlouho trávit, protože se jedná o tekutou stravu s velkým obsahem vlákniny a živin, které nezatěžují střeva a trávení. O takto získané šťávě z čerstvého ovoce se dá říct, že putuje přímo do krve a okamžitě začíná podporovat správnou funkci organismu. Je důležité, aby se čerstvá šťáva vypila do 20 minut od přípravy.

Chutné kombinace

U odšťavovače můžete kombinovat ovoce i zeleninu, a to v libovolném poměru. Skvělá je i kořenová zelenina, která je hodně tvrdá a těžko se mixuje.

 

Hubnutí jako vedlejší efekt

Pokud se chcete zbavit přebytečných kilogramů, tak zařaďte každý den alespoň jednu čerstvou šťávu z odšťavovače. Uvidíte, že začnete hubnout rychleji než byste čekali. Za první měsíc, kdy budete pít zeleninové nebo ovocné šťávy, které si připravíte sami doma, ztratíte až 7 kilogramů.

 

Rychlé jídlo

Odšťavovač je výhodou pro ty, kteří neradi tráví čas v kuchyni. Domácí šťávu připravíte snadno a rychle. Stačí si vybrat chutné ovoce a zeleninu a případně si vybrat oblíbené bylinky. Nebojte se do šťáv přidat i čerstvý špenát, saláty nebo například špetku oblíbeného koření. Koření a bylinky se hodí i při výrobě domácího smoothie. Skvělou chuť získáte pomocí kardamonu, skořice nebo špetky muškátového oříšku.