Protipožární ochrana – téma stále aktuální

Snem mnoha drobných podnikatelů je otevřít si vlastni provozovnu, ať už to má být kavárna, šicí dílna nebo sdílená kancelář. Když se to povede, je důvod k oslavám, nesmíme ale zapomínat na povinnosti a potřebné zabezpečení.

K tomu, abyste si mohli splnit svůj sen a otevřít si třeba bistro, potřebujete samozřejmě mnoho dokumentů, povolení a vybavení. Vybíráte židle, pulty, skříňky a regály a v euforii můžete často zapomenout na základní věci. Ochrana před požárem mezi ně patří a nejen proto, že to vyžaduje zákon i pojišťovny. Nikdo nechce přijít o svůj sen jen kvůli technické chybě nebo chybějícímu hasicímu přístroji. Proto je potřeba nejen na začátku, ale i během podnikání provádět pravidelné odborné prohlídky a mít tak jistotu, že váš podnik je v bezpečí a s případným začínajícím požárem byste se zvládli vyrovnat. Navíc, jak se říká, trénink dělá mistra a tak je na místě i případné školení zaměstnanců nebo brigádníků.

Kromě vybavení je zákonem daná povinnost i pravidelných kontrol hasicích přístrojů a požárních uzávěrů a samozřejmě i jejich údržba. Co vám bude platný včasný příjezd hasičů, když se jim nepovede mít dostatek vody k hašení požáru. I proto je jednou z dalších povinností také kontrola hydrantů, tedy zařízení na dodávku vody a pohodlný přístup k nim. Tedy aby nebyly schované za policemi, pultem nebo spotřebiči a tím pádem nepřístupné v případě potřeby. Veškerou údržbu i plnění všech nutných nařízení může zajišťovat technik požární ochrany nebo profesionální firma, která vám ušetří čas i peníze a také zbytečné starosti.

Věnovat svému podnikání péči znamená spoustu práce i stráveného času, od jednání s dodavateli až po starost o zákazníky. Ale určitě se vyplatí věnovat se tomu, co vám dokáže podnik ochránit a zabránit jeho ohrožení.