Provětrávaná fasáda ze dřeva je nejlepší volba pro moderní rodinné domy

O tom, že fasády jsou vizitkou rodinných domů, není třeba dlouze diskutovat. Krása fasády už hodně napovídá o vybavení interiéru a také o stylu a eleganci celého bydlení. Je zapotřebí myslet nejen na eleganci fasády, ale také na její praktické vlastnosti. Zejména aby zamezovala vlhnutí interiéru a celý interiér také zateplovala. Mezi druhy fasád se skvělými vlastnostmi v obou oblastech se řadí především provětrávané dřevěné fasády.

 

Představíme si nabídku od společnosti FASÁDY & TERASY s.r.o.

V kategorii provětrávané dřevěné fasády je nabízeno hned několik druhů a technologií fasád. Každá firma nabízí trochu odlišné systémy s odlišnými přednostmi. My si v dnešním článku detailněji představíme dřevěné fasády od společnosti FASÁDY & TERASY s.r.o. ta totiž nabízí dřevěné fasády se systémem uchycení Techniclic®.

 

Nejprve k systému Techniclic®

Co je vlastně systém Techniclic® a jaké jsou jeho přednosti? Techniclic® je unikátní patentovaný systém uchycení fasády zespod, tedy bez nutnosti provrtávání prken šrouby. Fasádní prkna mají totiž již z výroby vyfrézovanou drážku, která přesně zapadne do klipů v konstrukci. Z vnější strany tedy nejsou vidět žádné kotvící prvky, které by mohly kazit dřevěný vzhled fasád. I přesto je fasáda kompaktní, pevná a odolná. Tyto systémy lze také využít pro obložení stěn a stropů nebo pro stavbu dřevěného plotu.

 

Jen kvalitní dřeviny

Z hlediska kvality dřevěné fasády je samozřejmě hlavním kritériem kvalita samotného dřeva. Společnost FASÁDY & TERASY s.r.o. nabízí svým zákazníkům pro fasády jen prkna z kvalitních a odolných evropských i exotických dřevin. Šíře jednotlivých prken může být 600, 100 a 140 mm. Evropské dřeviny zastupují – borovice severská, borovice žlutá, topol a jasan. U exotických dřevin na fasády jsou nabízeny iroko a padouk.