Realizace prací ve výškách i uměleckořemeslné práce

Práce s hrozícím rizikem pádu z výšky vyžaduje obrovské nároky na zajištění bezpečnosti a současně i na profesionalitu. Rizika, která mohou amatérsky prováděné výškové práce přinášet, jsou značná. Vy je podstupovat nemusíte, od toho jsou zde odborníci.

Pokud je hledáte, už nemusíte…

 

I v extrémních podmínkách

Na výškové práce se totiž specializuje společnost VP – PÍSEK. Umí pracovat i v extrémních podmínkách – nejenom ve výškách, ale i v podzemí a zejména bez ohledu na aktuální atmosférické podmínky. Širokou nabídkou služeb výškových specialistů školených a odborně způsobilých pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou se řadí k nejzkušenějším profesionálům v oboru. Nabízí tak zejména své letité zkušenosti, solidní ceny a profesionální přístup.

 

Pro realizaci prací ve výškách využívá tato společnost v drtivé většině případů speleoalpinistickou techniku, která při správné aplikaci patří k nejefektivnějším metodám technického lezení – ne nadarmo se právě tato technika prosadila v celoevropské záchranářské praxi. Horolezecké techniky, ale i např. využití plošin, konstrukcí a mobilních lešení využívá VP – PÍSEK pouze ve výjimečných případech, kdy by standardně společností využívané techniky nebyly dostatečně efektivní.

 

Do repertoáru jejich služeb patří montáže, údržba i demontáže výškových  konstrukcí, práce na střechách i věžích při opravách omítek, svodů, montáži topných či optických kabelů, údržbách a opravách střech, či komínů, ale i např. zajištění fotodokumentace ve výškách a jiných obtížně dostupných prostorách, slavnostní výzdoba stromů a budov, osvětlení, veškeré klempířské a pokrývačské práce, odstraňování sněhu a ledu z konstrukcí i střech, a další činnosti, které je efektivnější (a tedy levnější) provádět pomocí lezecké techniky. V nabídce činností ovšem nechybí ani rizikové i klasické kácení stromů, arboristické práce, či speciality typu sanací zabezpečení, čištění a skalních a lomových stěn nebo zabezpečování vstupů do podzemních prostor.

Ve všech těchto případech je u VP – PÍSEK záruka kvalitní řemeslné práce, neboť se především jedná o partu kvalifikovaných řemeslníků.

 

Rychle a levně

Díky tomu, že společnost VP – PÍSEK většinu prací provádí s využitím nejmodernější a maximálně bezpečné lezecké techniky, a tedy bez pomoci lešení, plošin, nebo jeřábů snižují se náklady o desítky tisíc korun a realizace je zpravidla velmi rychlá. Mohou se vám tak výrazně ušetřit náklady. U VP – PÍSEK si lze objednat například řemeslné a údržbářské práce v těžko dostupných místech, montáže sítí GSM, hromosvodů, protisněhových zábran či zábran proti ptactvu, nebo také instalace velkoplošných bannerů a poutačů, slavnostní výzdobu a dekorace budov a mnohem víc. VP – PÍSEK zkrátka pomůže všude tam, kde jsou nutné provádět kvalitní řemeslo ve výškách.

  

Umělecké a uměleckořemeslné práce

VP – PÍSEK se kromě výškových prací specializuje také na uměleckořemeslné práce, které provádí za použití tradičních metod. Lze si zde tedy objednat vše související s kompletními rekonstrukcemi historických objektů. K jejich nejužším specializacím patří zejména již téměř pozapomenuté tradiční řemeslo štukatérské, malířské a pozlacovačské. Nabízí zejména restaurování omítek a sádrových ozdob, ruční řemeslnou výrobu kopií dekorativních prvků, reliéfů a soch, ozdob ze sádry, štuku, umělého kamene, umělého mramoru a pískovce, sgrafita, a další prvky v interiérech a exteriérech památkových objektů.

 

K provádění restaurátorských prací mají odborníci společnosti povolení Ministerstva kultury ČR, takže se na jejich práci můžete maximálně spolehnout. VP – PÍSEK prostě umí vdechnout starým budovám nový život.

 

Více o společnosti najdete na www.vp-pisek.cz.