Tipy pro uklizenou domácnost

Kdyby se sestavoval žebříček nejpopulárnějších činností, úklid domácnosti by se na předních místech zřejmě neobjevil. Možná za tím stojí nesprávné úklidové vybavení, které neposkytuje dostatečný výsledný efekt. Nebo je obávaným strašákem velká námaha, kterou máme s úklidem spojenou. Ale dnes už nemusíme vytírat podlahu vkleče. S vhodně zvolenou úklidovou technikou se uklízení stane činností nejen rychlou, ale také snadnou. Například praktické úklidové vozíky nám práci zefektivní, zpříjemní a v mnohém ulehčí.

Na výsledku se podepisuje nejen kvalitní úklidová technika, ale také úklidová chemie. Sortiment značky Merida nabízí čistící, mycí a dezinfekční prostředky do toalet, koupelen i kuchyní. Ty si poradí s nejrůznějšími skvrnami, špínou i vodním kamenem, odstraní rez, vápenaté i mýdlové usazeniny. A jediné, co po nich zůstane, je příjemná vůně. Nezapomínejte ani na podlahu, právě ta je vizitkou každé domácnosti. Na kamenné povrchy vyzkoušejte prostředky, které jim dodají lesk, k čištění kobercových krytin poslouží prostředky na koberce, které lze rovněž použít do extraktoru. Na silně znečištěné podlahy je vhodný pomocník na odstranění vosků, který se uplatní také pro strojové čištění povrchů. Čistá okna jako z reklamy vykouzlí prostředky na mytí oken, skleněných ploch a zrcadel, které účinně odstraní prach, špínu a mastnotu, aniž by zanechaly šmouhy. Navíc díky svým antistatickým vlastnostem zabraňují dalšímu usazování nečistot, čímž podstatně ulehčují další údržbu.

Úklid zakončete v koupelně a na toaletě. Doplňte zásobník na papírové ručníky, toaletní papír i dávkovač mýdla.

Nejen v místech, kde je kladen zvýšený důraz na čistotu a hygienu, ale ani v žádné moderní domácnosti dnes nesmí chybět papírové ručníky či další papírový hygienický sortiment. Praktické zásobníky na papírové ručníky jsou vysoce hygienické a zajistí dokonalou čistotu rukou. A na závěr nezapomeňte na vůni. Osvěžovače vzduchu eliminují nepříjemné zápachy a provoní místnost příjemnou originální vůní, která připomíná kvalitní a drahé parfémy. Využít je můžete na toaletě, v koupelnách i pokojích.