Roubenky si zamilujete, stačí jedno ubytování

Roubenky a další alternativní druhy stavby rodinných domů zažívají v současné době boom. S oblibou lokálních potravin a řemeslníků přichází ruku v ruce i záliba v původní a funkční architektuře, která do našich končin neodmyslitelně patří. Zatímco staré roubenky ale trpěly celou řadou nešvarů, ty nové si umí s nepřízní počasí i nerovným terénem velmi dobře poradit.

V minulých dobách měla každá rodina chalupu po rodičích, na kterou odjížděla trávit volné víkendy a svátky. Dnes se tento trend pomalu vrací, ale nabídka zdaleka nemůže uspokojit všechny, protože staré roubenky často podlehly zkáze vlivem vzlínající vlhkosti nebo rychlého sesychání a nové se téměř nestavěly. To se ale dnes mění a moderní roubenky od těch historických často na první pohled nepoznáte.

 2012-05-19-1941_large

Vyzkoušejte si bydlení v autentické roubence

Lidé, kteří znají jen moderní domy z cihel a betonu si jen málokdy umí představit, jak pohodlné a příjemné může bydlení v roubence být. Přírodní materiály mají totiž často mnohem lepší vlastnosti, než ty, které se dnes ve stavebnictví používají. Přesvědčte se o tomto faktu sami a rezervujte si dovolenou v Krkonoších v jedné z luxusních roubenek Martina Roubala. Na výběr máte chaty jménem Ledárna, Brusírna, Šípková a Roubalka, která je ze všech nejnovější.

Chalupa Šípková na svahu Černé hory v Krkonoších se může pochlubit například replikami historického nábytku včetně pohodlného spaní za pecí nebo kachlovými kamny se sporákem, ale také dostupným moderním komfortem, který zajišťuje mimo jiné Wi-Fi připojení, plně vybavená kuchyň, dětské hřiště, venkovní bazén nebo grill.

Na večery strávené nad šálkem horké kávy u rozpálených kamen s výhledem do horské přírody budete ještě rádi vzpomínat a pokud se rozhodnete dopřát si podobně půvabné bydlení i o běžném víkendu, nebojte se kontaktovat přímo Martina Roubala. Postaví vám odolnou a krásnou roubenku přesně podle vašich přání, představ a krajových specifik, bez kterých se často stavění v zónách klidu nebo chatových oblastech dnes neobejde.