S obytňákem na ryby i na dovolenou

Odpočinout si od běžných starostí, na chvíli utéct za hranice všedních dní a vyčistit si hlavu, to jsou nejčastější důvody, proč chceme své volno trávit tam, kde je nám dobře. Obytné vozy nabízí mnohem více možností.

Když máme svou chatu nebo chalupu, je to samozřejmě velké plus. Máme kam utéct, často se na ni nastěhujeme na celé léto nebo alespoň většinu víkendů, přesto ale potřebujeme změnu. A ti, co chatu nemají, hledají možnost, jak si na dovolené odpočinout a také poznat nové části naší republiky i okolních států. Můžeme tak prohledávat nabídky cestovních kanceláře a vybírat místo, kde strávíme volno, podle fotek v katalogu, nebo zkusit cestování s obytnou dodávkou a jet tam, kam se nám zrovna chce. Své ubytování si totiž vezeme s sebou a můžeme se tak sami rozhodnout, jaký výhled chceme ráno mít. Láká nás spíše rybaření, klid a kousek řeky, kde nikdo jiný není, přesto ale chceme mít pohodlí a stabilní zázemí, když se změní počasí? Obytná dodávka vás schová před bouřkou mnohem lépe než stan a navíc vás nebudou bolet záda ze spaní na karimatce na zemi, ve vozech jsou pohodlné matrace a další vybavení, které vám na cestách zajistí komfort.

Místo řeky máte raději hory? Ani to není problém, stačí si půjčit obytnou dodávku a vyrazit na prodloužený víkend nebo dovolenou. V každém kempu a dalších místech se připojíte k elektrickému proudu, takže mobilní telefony i tablety budete mít stále nabité. A když se vám někde nebude líbit, není nic jednoduššího, než odjet. Naopak, pokud vás nějaké míst okouzlí, můžete si ho užít o pár dní déle, než jste plánovali. Dovolená s obytným autem je o svobodě a vašem rozhodování, nikdo vám neurčuje trasu, otevírací hodiny recepce nebo hromadný sraz pro odjezd na výlet, všechno je jen ve vaší režii.

Chcete si ráno přispat a vyrazit na výlet k turistické atrakci až později? Žádný problém, jeďte, až se vám bude chtít. Nebo si užijte letní den u vody a výlet odložte na další den. S obytným autem můžete své volno prožít opravdu tak, jak se vám zrovna chce.