36829688 - a wall with harmful, spreading black mold around the blinds

Samotná dezinfekce plíseň nezlikviduje, účinný je LSG protiplísňový nátěr

V domě mých rodičů se pravidelně vytvářejí plísňové povlaky na zdech. Děje se to především v kuchyni, určitě je to způsobené vařením, tedy srážením páry a udržování vlhkosti na zdech.

Táta to pokaždé řeší tak, že na plochy nastříká nějakou odpornou dezinfekci, kvůli které se nedá v bytě dýchat, dokud se pořádně nevyvětrá. Dezinfekce na určitou dobu zabere, plíseň na povrchu zmizí a táta si myslí, že zvítězil. Jenomže si vůbec neuvědomuje, že se jedná jen o přechodnou dobu. Plíseň se udržuje ve zdech, podařilo se zničit jen to, co vystoupilo na povrch. A za čas se plíseň objeví samozřejmě i na povrchu, táta opět vytáhne dezinfekci a je spokojený, jak to pěkně funguje.

Už nějakou dobu rodiče přemlouvám, aby to začali konečně pořádně řešit. Jednoho dne jsem k nim pozval pracovníky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha, aby se na plíseň podívali a navrhli vhodný způsob její likvidace. Dokázali víc než to, svým milým vystupováním si rodiče ihned získali. A ti byli konečně ochotní někomu naslouchat.

Dozvěděli jsme se všechno o tom, jak vzniká plíseň, proč se vytváří v domě rodičů právě tam, kde se vytváří a že je zbytečné na plísně používat jenom dezinfekci. Rodiče konečně pochopili, že je třeba podniknout něco jiného. Bylo jim doporučeno nechat si nanést LSG protiplísňový nátěr, který zamezuje vzniku vlhkosti.

Rodiče s nanesením nátěru bez váhání souhlasili. A za několik dní už u nich byli pracovníci A SERVISU a mechanicky odstraňovali plíseň ze zdi, tuto fázi prováděli obzvlášť pečlivě, aby byla plíseň odstraněna dokonale. Čistou plochu zastříkali dezinfekčním prostředkem bez chlóru a po 24 hodinách působení nanesli i samotný LSG nátěr. Ten zatím funguje bez chybičky, rodiče už pomalu zapomínají, jak plíseň vypadá.

 

Chystáte se na „zimní“ dovolenou do Thajska? Potom musíte navštívit tyto pláže

Máte rádi exotické země, takže za sluníčkem jezdíte raději v zimě, kdy je tam pro nás přijatelné počasí, rozhodně doporučuji Thajsko. A pokud tam skutečně zamíříte, doporučujeme dále tyto úžasné pláže, z nichž si odvezete zážitky do konce života. První z nich je Railay. Pláže s měkkým bílým pískem, stříbřité skály. Railay je skvělým místem pro romantické večerní procházky, ale i místem, kde si oddychnete od hlasitého thajského ruchu v podobě večírků.

41317965 - close-up of a woman cleaning carpet in front of man sitting on couch

Na poloostrov Railay se dostanete lodí z města Krabi, které je hlavním městem stejnojmenné provincie. Pokud naopak toužíte po rušnějším večerním životě a pláži, kde se zkrátka pořád něco děje, tak v tom případě doporučuji spíše Ostrov Koh Phi Phi. trochu kýč, ale pořád s atmosférou.

Koh Phi Phi je souostroví, tvořené větším ostrovem Don a menším Leh, který proslavil film Pláž. Koh Phi Phi Don je skvělou destinací pro mladé, kteří si libují v rušném nočním životě. Ikonické dřevěné loďky, ozdobené na přídi pestrobarevnými havajskými věnci, trpělivě čekají na další výlet na slavnou Maya Bay.

Takže pokud plánujete dovolenou do Thajska, rozhodně vybírejte z těchto destinací. Nejedná se zase o finančně nemožně dostupnou lokalitu. Spousta věcí už je dnes běžně dostupných, jen se o tom ještě příliš všeobecně neví. Stejné to máte i s úklidovými firmami. Dříve jen pro bohaté, dnes už běžně využívanou službou firem a domácností. Například firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců, sedaček Praha 10, nabízí spoustu služeb včetně čištění koberců a to za skvělou cenu – v porovnání s kvalitou.