Slavní fotbalisté a jejich vozové parky

S jídlem roste chuť! To ví každý, kdo někdy dosáhl jistého úspěchu, za který byl náležitě oceněn, i všichni v okolí, kteří vzestup mohli či museli sledovat. Nejinak je tomu i v podání světových fotbalových hvězd, kteří si svou sportovní šikovnost v běžném životě dokazují na svých garážových stáních. Jaké modely říkají známým tvářím nekonečného honu za kulatým nesmyslem „pane“?

Supersport a SUV, to jsou dvě nejčastější kategorie vozů, které páni fotbalisti rádi kupují. Ptáte se proč? Ti mladí nezdaní sobě i svému okolí mají pořád co dokazovat, naopak rodinnou obklopení hráči si potrpí na komfort pro svou rodinu, která má mít i notnou dávku bezpečí. Jsou však i výjimky, kdy se sportovci řídí heslem „raději větší než obvykle“ nebo „už abych tam byl“.

 

Milovníci supersportovních mašin

Velice oblíbenou značkou mezi fotbalisty je Mercedes, zejména jeho téměř ikonický Mercedes-Benz CLK 63 AMG v nejrůznějších variantách ať již kabrioletu či limitovaných speciálních edicích. Toto vozítko si pořídil například střelec z Pobřeží Slonoviny Didier Drogba, který ovšem svou perleťově bílou mašinu s 12 válci a objemem motoru 6 litrů a výkonem 670 koňských sil rozhodně nenechal doma samotnou, přidal také Porsche Cayenne, Ferrari F430 nebo šestkové BMW. Stejný mercedes si do své garáže pořídil i Wayne Rooney, ten však svůj vozový park zaměřil ještě na anglickou autoškolu s Astonem Martinem Vanquish S nebo Bentley Continental GTC.

max1

 

Italská zvěř ve stádech

Známé značky supersportovních vozů z italských dílen rozhodně mezi fotbalisty nejsou žádnou neznámou. Jedním z největších milovníků v tomto směru je Cristiano Ronaldo. Ten si oblíbil zejména značku Ferrari, jeho LaFerrari doplnilo zanedlouho i Ferrari F430 a pro nehodu velmi krátce vlastněné 599 GTO. Ve výčtu však kromě dalších italských strojů Lamborhini Aventador, Bugatti Veyron či Maserati GranCabrio nemohou chybět ani skvosty značek Audi v podání vozu R8 či RS5, Bentley Continental, Aston Martin DB9 nebo Rolls-Royce Phantom.

max2

 

Co se nehod a známých tváří týče, není ovšem Ronaldo jediným, kdo by svůj supersport dokázal přeměnit ve vrak. Betonový sloup se do cesty zapletl Nissanu GT-R Andreje Ješčenka, Lamborghini Huracán Diafry Sakho si pak z blízka prohlédl zídku zahrádky. Svou porci nehodovosti mají i čeští fotbalisté, nejznámějším z nich je David Limberský, jehož Bentley také potkalo při odbočování zídku. Následná sázka na útěk z místa nehody nebyla nejlepší volbou. Nejsou to však pouze nehody, co český fotbal nabízí fanouškům, Limberský a jeho Viktoria Plzeň totiž znovu vévodí tabulce české nejvyšší soutěže.

Smůla se nevyhnula ani známému gentlemanu mezi fotbalisty Petru Čechovi, jenž si v garážích pod stadionem v Londýně podřel své Audi RS7. V nepříliš snadné dopravní situaci Londýna tak není překvapením, že Petra Čecha lze spatřit i při užívání běžné hromadné dopravy, kterou je možné dokonce získat nějaký čas k dobru.

max3

 

Sponzorské vozy co rozhodně potěší

Nejsou to však pouze miliony, které dokáží úspěšné sportovce potěšit. Loňský triumf fotbalistů Leicesteru v anglické Premier League, který ve smlouvách hráčů pomýšlel pouze na pozice záchrany v soutěži, kompenzoval majitel týmu koupí 19 hybridních sportovních vozů BMW i8, k nimž daroval klíčky svým zaměstnancům. Ve sponzorském duchu si pak pojistil fotbalisty předáním klíčů od vybraných vozů Audi pro hráče Bayernu Mnichov nebo Barcelony. A to se dá vydržet.