Sprchový kout je trendem v moderních koupelnách. Jak jej vybrat?

V okamžiku, kdy se chystáte na rekonstrukci či realizaci koupelny ve vaší domácnosti, byste se měli zamyslet nad tím, zda v ní chcete mít klasickou vanu, nebo raději dáte přednost sprchovému koutu. Trendy v posledních letech ukazují, že k oblíbenější variantě patří právě sprchové kouty a boxy. Je to dáno hned několika důvody.

 

Velikost sprchového koutu

Pokud zvolíte sprchový kout, nemusíte tolik řešit problém s nedostatkem místa. Kout či sprchový box se vejde i do malé místnosti v panelovém bytě, aniž by zabíral zbytečně moc prostoru. Vana potřebuje více místa, sprchový kout přitom může mít rozměry třeba jen 80 × 80 cm. Záleží samozřejmě na prostorových možnostech konkrétní koupelny. Právě na rozměry je třeba si dát pozor. Raději si doma udělejte důkladný návrh celé místnosti, abyste nezvolili příliš rozměrné zařízení, které by značně limitovalo usazení ostatního vybavení a nábytku v koupelně.

 

Tvary a cena

Pokud jde o tvary, dá se dnes sprchový kout pořídit zejména v klasickém čtvercovém a obdélníkovém provedení, velmi efektně a moderně však působí čtvrtkruhový profil. Před nákupem sprchového boxu v obchodě si všímejte toho, k jaké straně místnosti má být instalovaný. Tyto informace byste vždy měli najít přímo u konkrétního produktu v popisu od výrobce či prodejce.

Z hlediska cenové náročnosti jsou rozhodně sprchové kouty levnějším řešením oproti vanám. Malý sprchový kout vyjde zhruba na 7 tisíc korun, což je rozhodně velmi příznivá cena. Vany jsou podstatně dražší.

 

Praktický doplněk do koupelny

Jakmile bude koupelna ve vaší domácnosti hotova a připravena k užívání, nezapomeňte ještě na drobné detaily. Jedním z nich je třeba bezdotykový dávkovač mýdla, který vám usnadní mytí rukou. V době koronaviru je navíc bezdotykové přijímání mýdla poměrně praktickou záležitostí z hlediska bezpečnosti a ochrany zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *