Standardní rozměry matrací – vyhovují i vám?

Spotřebitelé se již naučili v otázce výběru matrací nehledět jen na nejnižší cenu, ale rovněž si kontrolují nezávadnost použitého materiálu a to zvláště jde-li o matrace zdravotní nebo matrace určené pro děti. Přesto je na tomto poli ještě stále co zlepšovat.

Dnes se zaměříme na nejčastější chyby, kterých se při nákupu matrací dopouštíme, aniž bychom přitom reflektovali skutečně kvalitní a zdravý spánek.

trimedia (1)

Chceme jen standardní rozměry matrací

To je velmi častá chyba. I přesto, že dnes rozlišujeme podle výrobce 15-17 běžných či standardních rozměrů matrací, neznamená to, že lze takové matrace využít vždy a všude. Například jen málo designových postelí určených pro dospívající děti se vejde do standardního rozměru matrace 90×200. A ani klasické manželské letiště se nemusí honosit velikostí matrace 200×200, zvláště je-li vybíráno do menších nebo atypicky tvarovaných ložnic.

I několik centimetrů, o které matrace přečnívá nebo naopak nepokrývá celou plochu postele, se může stát při spánku významným diskomfortním faktorem. Je-li to třeba, nechte si vyrobit matrace na míru a to bez příplatku na matrace-store.cz. Stačí u zvoleného typu matrace vyplnit vámi požadované rozměry a ihned se dozvíte konečnou cenu.

Orthomedia_Trio

Věříme na vzdušné zámky

Bylo by určitě skvělé, kdyby na trhu existovaly zázračné matrace, které se nikdy neproleží, mají záruku více než 15 let a to všechno navíc za fantastickou cenu. Bohužel, i když se takové v našich obchodech čas od času vyskytují, realita je úplně někde jinde. V současnosti zkrátka neexistují tak odolné materiály, které by vydržely systematické mechanické namáhání po tak dlouhou dobu. Pokud byste skutečně chtěli, aby vaše kvalitní matrace vydržela 15 let, museli byste ji používat jen několikrát do měsíce. A to určitě nechcete.

Při výběru matrací je proto lepší vsadit na známé a osvědčené výrobce, kteří podobné blýskavé pozlátko nepotřebují. Matrace Matrimex si svou kvalitu dokáží obhájit, což dokládá i velké množství spokojených zákazníků. Certifikáty Spolehlivá firma 2016 nebo Heuréka Ověřeno zákazníky, jsou toho nejlepším důkazem.