Vysoký záhon šetří místo i vaše záda

Mlsné oči zahrádkáře často vidí záhony i tam, kde z nejrůznějších důvodů vzniknout nemohou. Pokud vám však nebude vadit, že klasický zahradní záhon nahradíte tím vysokým, otevře se vám dosud nepoznaná šíře možností, na jejichž konci bude stát chutná zelenina či ovoce nebo voňavé bylinky a květiny.

Vysoké záhony vlastně nejsou v našich zahradách ničím novým. Obvykle šlo o klasické dřevěné bedny zbavené dna, jež po vysypání zeminou poskytly na 2-3 roky dobré zázemí pro pěstování celé řady rostlin. Vysoké záhony z žárově zinkovaného plechu od společnosti Limes Litomyšl s.r.o. ale nabízejí mnohem delší životnost.

 

Ve hře je praktičnost i estetika

Vysoký záhon dokáže plnohodnotně nahradit klasický záhon všude tam, kde si ten klasický nemůžete dovolit nebo kde potřebujete výrazně změnit estetický ráz zahrady. Především vysoké záhony s bylinkami nebo drobnými květinami umístěné u plotu či verandy vypadají lépe než klasické záhony s toutéž rostlinnou skladbou.

Výhoda vysokých záhonů spočívá i v jejich výšce. Ta dovolí skvěle vyniknout všem převislým a plazivým druhům rostlin a navíc je péče o takový záhon mnohem méně náročná. Při okopávání nebudou trpět vaše záda ani kolena a pro bylinky a další dary zahrady už nebude třeba se několikrát denně ohýbat.

Základní rozměry vysokého záhonu jsou 107 x 107 x 73,5 cm s objemem cca 820 litrů, díky přikoupení prodloužení však mohou být i dvojnásobné. V takovém prostoru už bez problémů vypěstujete většinu druhů zeleniny i menšího ovoce. Vysoký záhon může na svém stanovišti zůstat i přes zimu a pokud se vám nelíbí jeho přirozená kovová barva není problém vysoký záhon zakoupit v jednom ze šesti barevných provedení, která zapadnou do každé zahrady. Počítejte jen s poněkud delší dobou dodání, takže chcete-li být na blížící se jaro připraveni včas, objednejte si svého nového zahradního pomocníka co nejdříve.