Stříhání živých plotů si naplánujte včas, jinak nezazimují

Živé ploty se stávají nedílnou součástí našich zahrad. Každý rok dokáží poporůst až o několik centimetrů a ochránit tak naši zahradu před zvědavými pohledy sousedů i nepříjemným prachem z ulice. Nekontrolovaný bujný růst ale vede k jejich prořídnutí. A tomu je třeba předcházet.

Zatímco listnaté živé ploty vyžadují stříhání 2-3x ročně, jehličnanům (třeba tújím nebo tisům) stačí upravit fazónu jen jednou do roka. A právě teď je ke střihu všech druhů dřevin ideální příležitost. Teplé září umožní stromům dostatečně zazimovat ještě předtím, než se do nich opřou první mrazíky.

 

Roztřepené konce větví rostlinám škodí

Elektrické nůžky na živé ploty Bosch AHS 45-16 jsou pro tento úkol jako stvořené. S příkonem 450 w, délkou čepele 450 mm a ostrými noži rozestupu 16 mm si šetrně poradí s malými i středně velkými živými ploty. Nezanechávají za sebou roztřepené konce větviček ani napůl odříznuté pahýly, které jsou ideální branou pro vstup houbových chorob do dřevní tkáně.

758ae8cd1719dc0b20b80ac0d054578e

Mezi zahrádkáři jsou také oblíbené pro snadnou manipulaci. Elektrické nůžky na živé ploty Bosch AHS 45-16 vynikají nízkou hmotností (2,6 kg), ergonomickou rukojetí a dobrým vyvážením, které podporuje pohodlný pracovní postoj a umožňuje tak pracovat efektivně delší dobu a to v jakékoli poloze.

 

Posviťte si na to

Podzimní večery ale přicházejí brzy. Pokud nechcete, aby se z vaší zahrady stalo nepřehledné bludiště tmavých chodníčků, posviťte si na ni. Solární svítidlo LED SEDINI čerpá energii ze slunce a díky aktivnímu stmívacímu senzoru ji ve vhodný okamžik uvolní a dostatečně osvětlí vše, co je třeba.

bez názvu

Nerezová ocel, ze které je vyrobeno, odolá i podzimním plískanicím, takže vám solární svítidlo příjemně posvítí při cestě z práce nebo jen při relaxační procházce v zahradě. Balení obsahuje 3 kusy solárních svítidel za velmi dobrou cenu. Díky tomu se už o zapomenuté hrábě nebo kyblík nikdy nepřerazíte.