Strojové čištění podlah Brno, které Vás oslní

Udržovat dlažbu stále ve výborném stavu je poměrně těžký úkol. Zvlášť pro mě už to není žádná hračka. Bydlím už chvíli sama a dlažbu mám položenou ve dvou chodbách, které se najednou zdají až příliš velké, když kvůli čištění podlahy musíte lézt na zemi po čtyřech. Pravidelně podlahu vysávám a vytírám, ale to je jen základ správné kvalitní péče. Dříve jsem byla zvyklá občas také čistit každou spáru po spáře zvlášť. To už jsem ale hodně dlouho nedělala. Jednak protože mě to přestalo bavit, a potom taková práce je strašně namáhavá a časově náročná.

A nedokázala jsem přijít na to, jak by tento problém bylo možné vyřešit jinak. Až nedávno jsem se shodou okolností dozvěděla o úklidové firmě, která je údajně velmi kvalitní a spolehlivá. O této problematice něco málo vím. Vím, jak to u takových firem zhruba funguje, a že většinou jejich práce za moc nestojí, protože nemají potřebné vybavení a účinnou techniku. Na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové čištění podlah, nano impregnace Brno, jsem ale slyšela samou chválu. Bylo těžké najít o této firmě vůbec něco negativního.

Nechala jsem si tedy poradit a do firmy A SERVIS LIPKA jsem po úvahách zavolala. Dozvěděla jsem se dalších pár zajímavých věcí včetně toho, že své služby nabízí za překvapivě velmi přijatelné ceny, a tak jsem už déle neuvažovala a služby této firmy si jen s malými pochybami objednala. Bála jsem se, že firma A SERVIS LIPKA na moji dlážděnou podlahu nebude stačit. Přece jen těch pár let bez pořádné a kvalitní údržby se na ní hodně podepsalo. Vypadalo to, že špína už je s podlahou nenávratně spojena. Slyšela jsem na firmu ale tolik chvály, že jsem se ji rozhodla vyzkoušet.

Podlahy 02

Pracovníci ke mně domů dorazili hned dva. Při prvním telefonátu jsem si rovnou dohodla i termín čištění a nemusela jsem na pracovníky čekat ani týden. Ve firmě byli ochotní a měli na mě čas k mému překvapení velmi brzy.

Šlo tedy o to, snažit se co nejlépe dostat z dlaždic a hlavně ze spár mezi nimi téměř zažranou špínu. Díky metodě generálního čištění kotoučovým strojem měla k této práci firma A SERVIS LIPKA výborné předpoklady. Takto můžou totiž čištění zajistit kvalitně a do hloubky. Metoda by ale nebyla vše bez dobré chemie, kterou firma A SERVIS určitě používá. Tato chemie musí být opravdu téměř zázračná, protože jen díky ní a kotoučovému stroji, což jsou dvě hlavní složky metody strojového čištění, se zaměstnancům firmy podařilo téměř nemožné.

Metoda generálního čištění kotoučovým strojem funguje asi takto. Pomocí kotoučového stroje o váze 50 kg s přítlakem na kotouč s průměrem cca 45 cm a účinné, téměř zázračné, chemie jsou z podlahy odstraněny veškeré nečistoty, i ty obyčejně špatně vyčistitelné. Zažraná špína, plísně ve spárách, mastnota, to všechno díky této precizní technice mizí jako mávnutím kouzelného proutku. Po tomto důkladném vykartáčování přijde na řadu vysoce výkonný vysavač s hubicí s gumovými lištami, který má za úkol všechnu vrstvu a nečistoty důkladně odsát. Po tomto všem přichází už jeden z posledních kroků, ale neméně důležitých, a to neutralizace zbytkového chemického roztoku, který na podlaze ulpívá. K tomu ale stačí pouze čistá voda, kterou se dlažba namočí a poté nechá znova doschnout. Nakonec přijde na řadu impregnace.

Podlahy 03

Strojové čištění je vhodné i pro více typů podlah než jen dlažby, například i linolea, marmolea, plovoucí podlahy, lité betonové podlahy, apod. Chemie užívaná k čištění je sice velice účinná, ale i šetrná. Není žádoucí, aby chemie byla až příliš agresivní. Firma A SERVIS LIPKA používá většinou chemii zásaditou, jen ve výjimečných případech, kdy se jedná opravdu o silné znečištění, chemii kyselou. A pokud chcete, aby Vaše podlaha byla dlouhodoběji chráněná a lépe udržovatelná, je tady nano impregnace. Tu jsem nakonec využila i já. A nemohu si stěžovat. Tedy využila jsem ji pouze na nejvíce zatěžovaná místa, ne na celých 23,5 m2 podlahy. Nano impregnace profesionální péči o mou dlažbu jen dovedla k dokonalosti.

Když jsem viděla, jak si pracovníci úklidové firmy A SERVIS LIPKA poradili s uloženou prací, vyrazilo mi to dech. Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsme teprve podlahu s rodinou pokládali. Když byla právě nová, dělala ozdobu celé místnosti, to jí ale dlouho nevydrželo, protože kvůli zanedbané péči se její barva začala ztrácet. Teď je ale barva dlaždic zase zpátky a spáry také nemají jedinou vadu. V takový výsledek jsem ani nedoufala. Neměla jsem totiž představu, co všechno firma A SERVIS LIPKA dovede. Teď jsem se o tom ale přesvědčila na vlastní oči, což je dobře, protože tohle bych jinak asi nikomu nevěřila.

Podlahy 04

S firmou A SERVIS LIPKA jsem tedy naprosto spokojená. Celkově jim práce trvala asi 3 hodiny a cena, kterou si za tak dokonalou práci účtovali, byla téměř mizivá. Firma A SERVIS LIPKA mi dokázala, že na trhu v tomto oboru ještě můžou existovat opravdoví profesionálové, kteří si na své práci nechávají jaksepatří záležet, svou práci dělají s úsměvem a ke svým zákazníkům se chovají upřímně, s úctou a ochotou.

Pokud byste ohledně této firmy váhali, už nemusíte. Nabízí služby, na které si jistě stěžovat nebudete.