Svátek zamilovaných se nebezpečně blíží, potěšte svou drahou polovičku pečující kosmetikou

Přestože jsme teprve v druhé polovině ledna, svátek zamilovaných – svatý Valentýn se nebezpečně blíží. A i když se spousta Čechů na tento svátek dívá především jako na zvyk importovaný ze západních zemí či jako na ryze komerční počin, valentýnské tradice nelze ignorovat do nekonečna. Jak k Valentýnu přistupujeme v České republice a čím vaši drahou polovičku určitě nezklamete?

 

Svatý Valentýn vs. První máj

My Češi máme tendence si vše dělat po svém. Národní hrdost je pro nás důležitým faktorem, a tak se v drtivém množství případů setkáváme s názorem, že pravým svátkem zamilovaných je v naší zemi První máj. A ač může být tento svátek vnímám romantičtěji a melancholičtěji, i svatý Valentýn si pomalu razí cestu do srdcí nás všech. Dokazují to nejen různé statistiky obchodů s květinami a s dárkovými předměty, ale každoročně je na Valentýna plno i v restauracích a sociální sítě jsou zahlceny tematickými posty.

Od mužů se tak v tento den očekává, že si na svou drahou vzpomenou a ani ženy neberou svatého Valentýna na lehkou váhu. Mezi nejčastější romantická gesta tak patří bezesporu kytice, darování bonboniéry či jednoduše strávení večera v romantickém duchu. Čím dál více se ovšem rozmáhá pořizování i jiných darů jako symbol toho, že vám na vaší drahé polovičce záleží. V loňském roce například uvedla společnost STEM/MARK, že každý čtvrtý Čech počítal s útratou přesahující 3000 korun.

 

Co pořídit k Valentýnu?

A pokud patříte i vy mezi ty, kteří na své blízké nechtějí 14. února zapomenout, máme pro vás tip na dárek, který potěší nejednu ženu. Řeč je o pečující kosmetice obsahující drahocenné výtažky z Mrtvého moře NevO Dead Sea Spa. Ta má ve své nabídce speciální kosmetické balíčky, které můžete pořídit nejen k Valentýnu. Za nás můžeme doporučit například balíček nejoblíbenějších produktů, který obsahuje detoxikační tělový scrub se solí z Mrtvého moře, tělové máslo a luxusní sadu na francouzskou manikúru. Každou ženu však potěšíte i balíčkem určeným pro péči o vlasy. Ten obsahuje šampon, kondicionér, hydratační vlasový krém a vlasové sérum s arganovým olejem.

Valentýna však netvoří jen dárky, a tak vřele doporučujeme naplánovat speciální program. Svou drahou můžete například vzít na netradiční výstavu, do kina, do divadla nebo do planetária. Nabízí se samozřejmě i možnost navštívit luxusní restaurace, do kterého jste se již dlouho oba chtěli vydat. Pospěšte si však s rezervací, na Valentýna se obsazenost restaurací nebezpečně plní. Jste-li poté zdatní v kuchyni, romantickou večeři můžete uvařit v klidu domova, jen zvolte takové menu, o kterém víte, že ho zvládnete.

Zároveň s tím však nezapomeňte na to, že o je o své nejbližší třeba pečovat celoročně. Každý vztah je nutné rozvíjet a posouvat a pokud byste svou náklonnost měli vyjadřovat jen jeden jediný den v roce, nemuselo by to stačit.