Tipy na velikonoční tvoření s dětmi: Tyto dekorace potěší i dospělé

Velikonoce jsou spjaty s bohatou výzdobou. Každý rok se nese ve znamení barvení vajíček, pečení beránka a rozkvetlých květin. Toto období provází mnoho tradic, díky kterým jsou Velikonoce oblíbené v mnoha domácnostech. Vyzkoušejte si však interiér dozdobit i vlastnoručně vyrobenými dekoracemi, které se hodí zejména pro výrobu s dětmi. Strávíte společně zábavně čas a výsledkem budou roztomilé dekorace, které prozáří velikonoční čas.

 

Roztomilá zvířátka z ruliček

Vyrobit si tuto dekoraci je opravdu jednoduché. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou ruličky od toaletního papíru a několik barevných papírů. Jen za pomoci těchto pár věcí vytvoříte zářivá kuřátka, vyrobit si k nim však můžete i slepičku či kohouta.

Vytvořit kuřátkonení žádná věda a zvládnou to i menší děti kolem tří let. Stačí vzít půl ruličky, oblepit ji žlutým papírem, nezapomenout na nalepení zobáčku a na závěr už jen nalepit či dokreslit oči. Jedná se o skromné dekorace, které však můžete využít i pro uložení vařených či čokoládových vajíček.

Vyrobit slepičku či kohouta už je poněkud složitější. Budete potřebovat celou ruličku na výrobu jednoho kusu, k tomu různě barevné papíry. Slepičku zvládnou slepit děti i samy, stačí doplnit jen oči a zobák společně s volátkem a hřebínkem. Kohout je však o něco složitější a menší děti budou pravděpodobně potřebovat pomoc. Správný kohout by totiž měl mít honosný a pořádně barevný ocas, který můžete na ruličce vytvořit pomocí nalepení papírových proužků.

Kromě kuřátek, slepiček a kohoutů můžete také z ruliček vyrobit i velikonoční zajíčky. K tomu budete potřebovat šedý a růžový papír. Poté, co ruličku oblepíte papírem, stačí už jen k jedné straně přilepit ouška vystřižená z papíru. Na přední stranu pak přilepíte ještě oči, nos a papírové fousky.

 

Velikonoční věnec

Výroba tohoto velikonoční věnce je snadná a zvládne ji každé dítě. Základním materiálem může být krabice, zvolit však můžete také čtvrtku. Ta sice není pro základ věnce tak pevná, ale mnohem lépe se s ní při lepení manipuluje. Ovšem pokud chcete věnec věšet na dveře, pak se pevný karton může hodit pro výrobu lépe. Dále už vám pak budou stačit jen papíry rozličných barev. Z těch vystříhejte jednotlivá vajíčka, která pak budete lepit na věnec. Pokud chcete udělat ozdobu ještě zajímavější, nastříhejte si zelené papíry na tenké proužky, ty pak poslouží jako papírová tráva. Po nalepení papírů na kartonový či čtvrtkový základ už stačí věnec jen na závěr ovázat stuhou a máte skvělou dekoraci.

 

Velikonoční košíčky

Košíčky s velikonočními motivy můžete využít na různé věci, pro děti třeba na sladkosti. Pro výrobu košíčku se skvěle hodí krabička od čaje. Ta totiž dobře poslouží, jelikož je odolná a stabilní. Stačí tedy odstřihnout vrchní část, krabičku pak můžete oblepit libovolným papírem. Na její ozdobu využijte také barevné papíry, ze kterých vystříháte třeba kuřátko, slepici nebo zajíčka. Záleží jen na tom, co se dětem bude líbit nejvíce. Na závěr už stačí jen vytvořit ze silného pruhu papíru poutko, které je naprosto dostačující pro účel dekorace. Tyto košíčky můžete využít čistě jako ozdobu či pro velikonoční nadílku. Nadílkou nemusí být jen sladkosti, zkuste děti potěšit i něčím jiným. Pro inspiraci můžete využít slevové letáky, díky kterým navíc nakoupíte výhodně.

Pokud se podíváte na aktuální akce, můžete na barvení vajíček nakoupit úsporně. Nejen, že se tedy jedná o metodu šetrnou k životnímu prostředí, ale ušetří i vaši peněženku.

Velikonoce jsou oblíbeným časem tvoření, dejte tedy sobě i dětem prostor ke kreativitě. Uvidíte, že díky domácím dekoracím bude atmosféra ještě lepší.