Trampolína s ochrannou sítí je prostředkem k veselé zábavě,

který je kromě své zábavnosti navíc i zdravou a prospěšnou formou pohybu. Proč právě trampolína s ochrannou sítí a nikoliv bez ní? Z prostého důvodu – ačkoliv ochranná síť není pro provoz trampolíny nezbytná, zajišťuje bezpečnost osob, které se na ní pohybují a dětí především.

 

 

 

Trampolína je k vidění nejen v zábavných centrech či jako součást zahradních restaurací, kde myslí na své nejmenší návštěvníky, ale své místo si nachází i v našich domovech. V letním období je k vidění na zahradách domů spolu s dalšími zábavnými prvky pro děti. Trampolína s ochrannou sítí je určena zvláště pro venkovní použití a pokud snad máte obavy ze složité instalace a času, který vám zabere péče o ni, můžete být v klidu. Trampolínu postaví každý i méně zdatný člověk a v období od jara do podzimu si můžete pohybu na ní užívat i vy spolu se svými dětmi. Skákání přináší radost a navíc uděláte něco pro své zdraví. Pohyb na trampolíně je jako každý jiný pohyb zdraví prospěšný, navíc ale nezatěžuje páteř ani klouby a je tak vhodný pro cvičení v každém věku. Aby dovádění a cvičení na trampolíně bylo bezpečné, je nutno se před vstupem na trampolínu buď úplně zout a skákat naboso, nebo se přezout do neklouzavé obuvi. Ucelený sortiment kvalitních trampolín s ochrannou sítí i bez ní naleznete například na stránkách obchodu www.hawaj.cz. Můžete vybírat mezi trampolínami s ochrannou sítí různé velikosti, průměru a také různé nosnosti. Vybírejte proto svou trampolínu uváženě a s ohledem na to, kdo na ní bude skákání provozovat. Pokud si hodláte cvičení na trampolíně užívat i vy, volte spíše trampolíny s ochrannou sítí určené pro vyšší zátěž, například trampolínu s nosností 180 kg. Ta je dostatečná na to, aby si na trampolíně mohlo zaskákat najednou více dětí a případně třeba i dospělí. Unáhlit se a nakoupit bez rozmyšlení se totiž nemusí vyplatit.

Co dělat, když zakoupíte třeba trampolínu s nosností 100 kg, ale máte čtyři děti, které dohromady váží 140 kg a nechtějí si nechat říci, že nemohou skákat najednou? Berte v úvahu proto i podobnou možnost a takovéto zboží pečlivě vybírejte. Trampolíny můžete zakoupit v setu s ochrannou sítí. Takové balení obsahuje ve vybraném rozměru kruhovou trampolínu s ochrannou sítí, pozinkovaný rám z kvalitních trubek, dále nohy, kovové pružiny a nářadí potřebné k jejich vypnutí. Výrobce doporučuje dokoupení schůdků, které často nejsou součástí balení. Schůdky jsou praktické a zvláště pokud budou na trampolíně skákat menší děti, jsou téměř nezbytné. V případě poškození některé z částí trampolíny, například pružin, jejich ochranného lemu nebo třeba ochranné sítě, nemusíte si lámat hlavu, jak si s takovým problémem poradit. Zmíněný eshop vám dodá v krátkém čase i požadované náhradní díly. Pokud nemáte v domě místo, kam byste mohli trampolínu umístit pro zimní provoz, je nutné ji alespoň uschovat na suché místo. Tak vám bez poškození vydrží i na další sezóny a bude přinášet radost z pohybu vám a hlavně vašim dětem.