Ubytování pro školy v přírodě vybírejte podle ročního období

Pokud se svými kantorskými kolegy vybíráte vhodné místo pro školu v přírodě, pak už máte jistě naplánovaný některý z termínů, nebo máte alespoň představu o vaší týdenní akci se studenty. To správné ubytování a lokalitu vybírejte především podle ročního období, ve kterém se na školu v přírodě chystáte. Usnadníte si tak hodně práce a starostí.

 

Ubytování pro školu musí být v krásném prostředí

Kdo by nechtěl zažít týden v hezké přírodě a krásném okolí? Ubytování pro školy v přírodě záměrně vybírejte na krajích městeček či vesnic, nejlépe možná u na samotě nedaleko lesa. Máte tak jistotu, že přírody kolem bude dostatek a vyhnete se tak rušivým elementům okolních aktivit či rušné silnici při vyučování.

I když se u menších dětí nevěnujete vyučování, čerstvý vzduch a příroda v blízkosti prospěje i jim. Proto ubytování pro školky volte stejným způsobem – co nejvíce v přírodě. Školka v přírodě pro malé děti bude o to zajímavější a plná dobrodružství, na které se jistě těší. Ubytování pro školku i pro školu musí disponovat velkou kapacitou, aby mohla jet celá třída.

 

Příroda je důležitá i pro letní tábory nebo adaptační pobyty

Adaptační kurzy nebo letní tábor je vhodné situovat záměrně dál od větší civilizace, určitě se vyhněte ubytování uprostřed města a volte raději okrajové části. Při letních táborech budete každý den vyrážet na nějaký výlet, proto by mělo být v blízkosti ubytování mnoho turistických tras a zajímavých cílů. Proto zvažte i možné památky či přírodní úkazy v okolí.

 

Zimní škola v přírodě musí být v těsné blízkosti sjezdovky

Pokud pro své žáky pořádáte lyžařský výcvik, pak byste se měli vydat na hotel u sjezdovky. To je velmi důležité v případě, že se každé ráno nechcete vypravit za lyžováním několik set metrů. Děti budou otrávené a brzy unavené hned na začátku dne. Pobyty pro školy v zimním období je důležité zamluvit včas, ty nejlepší hotely přímo u vleku či sjezdovky jsou brzy zamluvené.

 

Nezapomínejte na jeden nejdůležitější fakt u školy v přírodě. Ubytování je velmi důležitá věc, tím nejdůležitějším aspektem je však dobrý program pro děti po celou dobu pobytu.